SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kasprzyk odszedł z Polska Press i dołączył do Grupy ZPR Media

Po 22 latach z Polska Press rozstał się Marcin Kasprzyk, odpowiadający za Newsrooom 360. Dołączył do Time SA, gdzie objął funkcję online managera. To czwarty już w ostatnich miesiącach tak znaczny transfer pomiędzy tymi spółkami, wzmacniający znacząco Time SA.

Marcin Kasprzyk, fot. TimeMarcin Kasprzyk, fot. Time

Kasprzyk związany był z Polska Press niemal od 22 lat. Pracę w tej spółce zaczynał w 2000 roku jako reporter w „Dzienniku Zachodnim” na Śląsku. W kolejnych latach pełnił funkcję m.in. dyrektora oddziału, sekretarza redakcji i szefa newsroomu. W latach 2013-2017 był zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego” ds. online, a w roku 2018 przeszedł do centralnego Działu Rozwoju Redakcyjnego Polska Press Grupy, gdzie zbudował i prowadził Newsroom 360, tworzony przez zespół specjalistów i managerów. Ich zadaniem było wsparcie i rozwój redakcji Polska Press w obszarach SEO, social mediów, content marketingu, multimediów, treści interaktywnych oraz automatyzacji contentu.

Kolejne odejście do Time

Marcin Kasprzyk w nowej firmie obejmie stanowisko online managera i będzie odpowiadał za rozwój cyfrowego produktu Time SA. To kolejne już, znaczące przejście z Polska Press do Grupy ZPR. W grudniu ub. roku pracę tam podjął Tomasz Krawczykowski, obejmując nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju w spółce Time.  W poprzedniej firmie przez siedem lat pracował jako dyrektor ds. rozwoju redakcyjnego. Przygotowywał strategie internetowe, odpowiadał m.in. za tworzenie nowoczesnych struktur i produktów medialnych w obszarze wydawniczym.

Natomiast w styczniu br. do Time SA dołączył Rafał Arciszewski – poprzednio przez lata zajmujący się w Polska Press analityką danych i budowaniem silnego zespołu analiz. W Grupie ZPR objął stanowisko business intelligence managera. Natomiast w sierpniu 2021 roku stanowisko head of video w spółce Time zajął Jędrzej Nowak, który w latach 2014-2021 związany był z Polska Press Grupą jako manager projektu wideo i szef studia wideo w Warszawie.

 

 

Dołącz do dyskusji: Marcin Kasprzyk odszedł z Polska Press i dołączył do Grupy ZPR Media

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
de
Hmm. Właśnie dowiedziałem się, że taki ktoś żył sobie.
odpowiedź
User
znaczny
Rzeczywiście znaczny tramsnfer :)

W bio tego czegoś – N360 czytamy:

"Na redakcję N360 składa się kilkanaście osób, które codziennie przeglądają sieć w poszukiwaniu ciekawych tematów. Każdy z nas specjalizuje się w innej dziedzinie, ma inne zainteresowania, ale razem tworzymy treści przydatne dla Was"

Faktycznie przegląd przegląd prasy to jest najwaznieszy dział każdej gazety :)
odpowiedź
User
Centralny Dział Rozwoju Redakcyjnego WTF!?
Zdbędn funkcja. Nic dziwnego, że Niemcy z ulgą pozbyli się tego wydanictwa, skoro znajomym królika tworzyło się stanowiska do niewiadomo czego. SEO? Do tego jest potrzebny cały dział? Co za idiotyzmy.
odpowiedź