SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kędryna doradcą Marzeny Paczuskiej w KRRiT, zostaje w Polska Press

Wicenaczelny „Gazety Lubuskiej” (Polska Press) Marcin Kędryna został doradcą członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Marzeny Paczuskiej. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, nie oznacza to jego pożegnania z Polska Press. - Nie ma konfliktu interesów - mówi Kędryna.

Marcin Kędryna, fot. Krzysztof Sitkowski/KPRPArticle

O nowej roli Kędryny jako pierwszy poinformował serwis i.pl (również Polska Press). W rozmowie z Wirtualnemedia.pl doniesienia potwierdził sam zainteresowany. - Będziemy współpracować - powiedział.

Czy w związku z nową rolą przestanie być zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Lubuskiej” (jest nim od lipca ub.r.)? - Nie, uda się połączyć te dwie rzeczy. Nie ma konfliktu interesów, dlatego że Polska Press nie ma telewizji ani radia - powiedział Kędryna.

Marcin Kędryna przez pięć lat w kancelarii Andrzeja Dudy

Z końcem 2020 roku Marcin Kędryna pożegnał się z Kancelarią Prezydenta RP. Jego obowiązki dyrektora biura prasowego przejął przejął Błażej Spychalski, rzecznik prasowy Andrzeja Dudy.

Kędryna dołączył do zespołu Kancelarii Prezydenta z początkiem pierwszej kadencji Dudy. Przez pierwsze lata odpowiadał za koordynację kontaktów z mediami, relacjonował też w mediach społecznościowych. Wiosną 2020 roku został szefem biura prasowego, zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Marciniak.

Marcin Kędryna z Andrzejem Dudą współpracował już wcześniej, był jednym z jego asystentów w Parlamencie Europejskim oraz pracował w sztabie podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku.

Przedtem był związany z mediami: w latach 2010-2013 był redaktorem prowadzącym iPadowego wydania „Malemena”, a w latach 2008-2009 pełnił funkcję fotoedytora w IDG Poland. Pracował też w redakcji książek Edipresse, był związany z „Gazetą Krakowską", „Super Expressem", „Przekrojem", „Ozonem", TVP i „Viva Football".

Niedawno Kędryna przeprowadził z Dudą wywiad, opublikowany w dziennikach regionalnych Polska Press.

Paczuska w KRRiT

Marzena Paczuska do KRRiT została powołana na początku października br.

Paczuska od początku 2016 roku do sierpnia 2017 roku była szefową „Wiadomości” TVP, po odwołaniu z tego stanowiska została doradcą prezesa TVP ds. informacji i publicystyki. W Telewizji Polskiej pracowała wcześniej przez wiele lat, m.in. w kierownictwie „Wiadomości” i TVP ABC.

W marcu 2019 roku została powołana do zarządu Telewizji Polskiej, sprawowała nadzór nad Agencją Kreacji Teatru TVP, Ośrodkiem TVP Technologie, TV Polonia, Belsat TV oraz Ośrodkiem Kanałów i Serwisów Internetowych. Rok później została zawieszona na wniosek dwóch innych członków zarządu TVP: Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego, trzy miesiące później zrezygnowała ze stanowiska.

Po rozstaniu z TVP pełniła funkcję kierowniczą w Poczcie Polskiej.

Dołącz do dyskusji: Marcin Kędryna doradcą Marzeny Paczuskiej w KRRiT, zostaje w Polska Press

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tj im
Czyli trafia pod skrzydła tych, których zepchnięto na boczny tor? W sumie dziwnie, że Duda się z nim pożegnał po tylu latach ciężkiej pracy
odpowiedź
User
YKK
Marcin, Marcin, ta broda to pewnie stąd, że ciężko spojrzeć w lustro...
odpowiedź
User
Jacek
Koryto+
odpowiedź