SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były PR-owiec Andrzeja Dudy felietonistą „Dziennika Polskiego”

Do grona felietonistów „Dziennika Polskiego” (Polska Press) dołączył Marcin Kędryna, w ostatnich latach pracownik służb prasowych w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

Marcin Kędryna, fot. Krzysztof Sitkowski/KPRPArticle

Felietony Marcina Kędryny będą pojawiać się w „Dzienniku Polskim” w piątki. - Krakowianin, dziennikarz, kreator i obserwator wielkiej polityki, dziś patrzący na nią z dystansem. Marcin zapewnia, że nie będzie tylko "negatywów" ;) - stwierdził Wojciech Mucha, od początku maja br. redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”.

Marcin Kędryna przez lata prowadził blog Codzienne Trzy Negatywy, wznowił go w ostatnich miesiącach.

Kędryna przez pięć lat w kancelarii Andrzeja Dudy

Z końcem ub.r. Marcin Kędryna pożegnał się z Kancelarią Prezydenta RP. Jego obowiązki dyrektora biura prasowego przejął przejął Błażej Spychalski, rzecznik prasowy Andrzeja Dudy.

Kędryna dołączył do zespołu Kancelarii Prezydenta z początkiem kadencji Andrzeja Dudy. Przez pierwsze lata odpowiadał za koordynację kontaktów z mediami, relacjonował też w mediach społecznościowych.

Wiosną ub.r. został szefem biura prasowego, zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Marciniak. Wcześniej biurem prasowym Kancelarii Prezydenta RP za kadencji Andrzeja Dudy kierowali kolejno Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Marek Magierowski, Krzysztof Łapiński i Jacek Cegła.

Marcin Kędryna z Andrzejem Dudą współpracował już wcześniej, był jednym z jego asystentów w Parlamencie Europejskim oraz pracował w sztabie podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku.

Przedtem był związany z mediami: w latach 2010-2013 był redaktorem prowadzącym iPadowego wydania „Malemena”, a w latach 2008-2009 pełnił funkcję fotoedytora w IDG Poland. Pracował też w redakcji książek Edipresse, był związany z „Gazetą Krakowską", „Super Expressem", „Przekrojem", „Ozonem", TVP i „Viva Football".

Dołącz do dyskusji: Były PR-owiec Andrzeja Dudy felietonistą „Dziennika Polskiego”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
von Borovietzky
Swoja drogą, gość dobrze pisze i umie pisać.
odpowiedź
User
PRLBis
Synekury i układy
odpowiedź
User
Asia
No i czad. Powodzenia!
odpowiedź