SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Kowalczyk redaktorem naczelnym „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”

Marcin Kowalczyk został nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Łódzkiego” (Polska Press Grupa). W sierpniu zastąpił na stanowisku Roberta Sakowskiego, który pożegnał się z wydawnictwem. Kowalczyk jest też naczelnym „Expressu Ilustrowanego”.

Marcin Kowalczyk Article

Począwszy od września Marcin Kowalczyk jest odpowiedzialny za rozwój obu dzienników wydawanych przez Polska Press w Łodzi: „Dziennika Łódzkiego” oraz „Expressu Ilustrowanego”. Jednocześnie - jak zapewnia wydawca - tytuły zachowują swój odrębny charakter.

Robert Sakowski odszedł z Polska Press z początkiem sierpnia br. Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego został wówczas Marcin Kowalczyk. Teraz objął oficjalnie stanowisko szefa obu dzienników. Z Polska Press i dziennikami regionalnymi związany jest od ponad 25 lat. Zaczynał w 1991 roku w „Dzienniku Łódzkim”, w którym pracował do 2001 roku, kiedy został redaktorem naczelnym Expressu Ilustrowanego. Był tam m.in. szefem działu miejskiego, szefem działu krajowego, zastępcą redaktora naczelnego i p.o. redaktora naczelnego.

„Dziennik Łódzki” jest najstarszą gazetą regionu łódzkiego. Ukazuje się od 1884 roku, od poniedziałku do soboty. Ma 11 redakcji lokalnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Kowalczyk redaktorem naczelnym „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Albo chodzi o kolejne kuriozalne oszczędności, albo coś jest na rzeczy w pogłoskach o planowanym połączeniu tytułów. Gdyby jeszcze naczelny wzorowo prowadzonej gazety miał kierować drugą, żeby wyprowadzić ją na prostą, to jeszcze bym zrozumiał. Ale EI jest dramatycznie słaby, a statystyki też nie przemawiają na korzyść rednacza: od 2010 (czyli za jego rządów) średnie płatne rozpowszechnianie EI spadło o prawie 26 tys., czyli bardziej niż DŁ (ok. 22 tys.). Rozwiązanie typu z deszczu pod rynnę.
14 8
odpowiedź
User
ciekawy
Kiedy w Łodzi będą zwolnienia grupowe?
8 8
odpowiedź