SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy szef Polska Press w Łodzi. Marcin Polak odchodzi po 17 latach

Po 17 latach z Grupą Polska Press rozstaje się Marcin Polak, prezes łódzkiego oddziału wydawnictwa - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Jego miejsce zajmuje Robert Glinkowski, który szefuje także oddziałowi w Kielcach. Z kolei Grzegorz Nowosielski jest teraz prezesem oddziałów w Krakowie i Rzeszowie. Zmiany wchodzą w życie od 1 maja.

Marcin Polak Fot. Dziennik ŁódzkiArticle

Wszystkie zmiany zakomunikowano wewnętrznie w czwartek, wchodzą w życie od początku następnego miesiąca. Marcin Polak odchodzi z firmy za porozumieniem stron. - Zarząd przekazał podziękowania Marcinowi Polakowi za zaangażowanie oraz doświadczenie, które umożliwiały rozwój łódzkiego oddziału Polska Press Grupy- poinformował portal Wirtualnemedia.pl Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy PPG.

Nowym prezesem oddziału Polska Press w Łodzi zostaje Robert Glinkowski, który nadal pozostaje prezesem oddziału w Kielcach. Przestaje natomiast pełnić funkcję szefa oddziału w Rzeszowie – tę obejmuje Grzegorz Nowosielski, który od ubiegłego roku pełni także funkcję prezesa w Krakowie.  Łączenie dwóch oddziałów pod jedną prezesurą nie jest niczym nowy w Polska Press: w taki sposób od lat funkcjonuje choćby oddział wrocławski: tam - zarówno we Wrocławiu jak i w Zielonej Górze - szefem jest Grzegorz Widenka.

Marcin Polak kierował łódzkim oddziałem przez 15 lat

Oddział łódzki powstał w 1999 roku; wydaje największe dzienniki w województwie łódzkim wraz z serwisami internetowymi: „Dziennik Łódzki”, „Express Ilustrowany” oraz bezpłatny tytuł naszemiasto.pl. Marcin Polak jego prezesem został w 2007 roku (wówczas firma nazywała się Polskapresse Prasa Łódzka). Awansował wówczas ze stanowiska koordynatora zarządu ds. nowych projektów; wcześniej był asystentem prezesa Polskapresse. Zastępujący go w Łodzi Glinkowski także związany jest z firmą od lat.

Z kolei Grzegorz Nowosielski szefuje oddziałowi w Krakowie od czerwca ub. roku. Jest dziennikarzem. W latach 1999-2004 był reporterem radia RMF FM. W 2007 roku przez kilka miesięcy zarządzał pionem informacji w krakowskim oddziale TVP3, później szefował też krakowskiemu oddziałowi Telewizji Puls (2007-2008). W latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym radia Krk.fm.

W ub.r. wydawnictwo Polska Press osiągnęło niewielki wzrost przychodów, do 318 mln zł, natomiast liczba jego pracowników zmalała do 1 827. Z kolei w 2020 roku firma zanotowała 317,4 mln zł przychodów w ujęciu skonsolidowanym, a 314 mln zł w ujęciu jednostkowym (bez spółek zależnych, m.in. wydającej „Nową Trybunę Opolską” firmy Pro Media, w której Polska Press ma 53 proc. udziałów).

Dołącz do dyskusji: Nowy szef Polska Press w Łodzi. Marcin Polak odchodzi po 17 latach

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Biorąc pod uwagę fakt, że teraz ponad 50% nakładu jest pakowana do spółek skarbu państwa, a o reklamy nie trzeba się już martwić, to nawet Sasin czy Suski mogliby prezesować takiej gazecie.
odpowiedź
User
Pz
To wydawnictwo idzie na dno bardzo szybko
odpowiedź
User
.
Trybuna Ludu 2.0
odpowiedź