SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Czyż dyrektorem informacji Radia ZET

Z początkiem stycznia stanowisko dyrektora informacji Radia ZET obejmie Marek Czyż. Zastąpi odchodzącą ze stacji Joannę Komolkę.

Marek Czyż, fot. materiały prasoweArticle

Joanna Komolka dyrektorką informacji w Radiu ZET została w listopadzie 2020 roku. Wcześniej - w 2016 roku - związała się z tą stacją. Zanim zajęła kierownicze stanowisko, była w Radiu Zet reporterką, producentką, wydawcą, jak również prowadzącą weekendowe wydania „Gościa Radia ZET".

W połowie grudnia Komolka odeszła do TVN24, gdzie została szefową poznańskiego oddziału. Z tą stacją była już związana w latach 2002-2012, najpierw z poznańskim oddziałem, gdzie była reporterką i producentką, potem – z warszawską centralą.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według badania Radio Track udział Radia Zet pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2021 roku wyniósł 13,8 proc. (udział tej stacji względem okresu wrzesień-listopad 2020 wzrósł o 1,8 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu).

Marek Czyż przez lata w TVP, zostanie we własnym serwisie

Pracę w mediach Marek Czyż zaczął w pierwszej połowie lat 90., początkowo był związany z katowickim Radiem TOP.

W latach 1996-2008 prowadził programy publicystyczne w Telewizji Polskiej. Pracował również w zagranicznej redakcji TAI oraz jako śląski reporter TVP.

W latach 2009–2011 był dyrektorem programowym TVS, gdzie prowadził równocześnie "Silesia Informacje". Od 2011 pracował w TVP Info. W 2016 wrócił do TVP3 Katowice. Z Telewizji Polskiej odszedł w sierpniu 2016 roku.

Później był związany z Nowa TV (był jednym z gospodarzy programu informacyjnego), a potem z Superstacją, gdzie prowadził programy informacyjne i publicystyczne.

W latach 2020-2021 współpracował z Halo.Radio jako felietonista. Jesienią ub.r. uruchomił własny serwis publicystyczny CzyzTak.pl.

Marek Czyż przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że CzyżTak.pl będzie funkcjonował w niezmienionej formule. - Nic się tu nie zmienia. Działamy jak dotąd, nie opuszczam ani Śląska, ani portalu - zapewnił.

Serwis jest utrzymywany m.in. ze zbiórki na Patronite, gdzie pozyskał jak dotąd 170 tys. zł od ok. 400 osób, a suma comiesięcznych wpłat wynosi 9,3 tys. zł.

Zmiany w redakcji Radia ZET

Z początkiem grudnia do zespołu Radia ZET dołączyli Dorota Adamów-Bielkowicz jako wydawczyni wiadomości i Michał Makowski jako reporter w Warszawie. Stanowisko sekretarza anteny objął Kuba Olszewski (poprzednio w Antyradiu), zastępując Mateusza Golisa, który pożegnał się z rozgłośnią.

W minionym tygodniu do redakcji portalu internetowego Radia ZET dołączył Radosław Gruca, ma przygotowywać artykuły śledcze. Natomiast od stycznia w redakcji będzie pracował reporter Rafał Miżejewski, poprzednio związany z RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Marek Czyż dyrektorem informacji Radia ZET

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mona
Wątpię by, znany ze swojego zblazowania, pan Marek wytrzymał konieczne na tym stanowisku tempo zarządzania i pracy newsowo-publicystycznej w dużym radiu. Ale "czas pokaże"...
odpowiedź
User
Na maksa
Szanuje
odpowiedź
User
lradio
Wreszcie ktoś mocny, kto może zrobić porządek w tym miejscu...
odpowiedź