SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Dietl prezesem zarządu GPW

Marek Dietl został oficjalnie prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. We wtorek Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na dokonanie zmiany w składzie zarządu GPW.

Marek DietlArticle

We wtorek przed południem KNF wydała krótki komunikat, w którym czytamy: „Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) we wtorek, 26 września 2017 r. jednogłośnie udzieliła zgody na dokonanie zmiany w składzie Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA polegającej na powołaniu w skład Zarządu Giełdy Marka Dietla i powierzeniu mu funkcji Prezesa Zarządu.”

Od 4 stycznia - po odwołaniu dotychczasowej prezes Małgorzaty Zaleskiej - GPW nie miała oficjalnego prezesa. Kandydaturę Dietla na stanowisko prezesa GPW w czerwcu zgłosił - w imieniu Skarbu Państwa - Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.

"Dziękuję pracownikom, członkom Zarządu i Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za ich pracę w okresie oczekiwania na powołanie prezesa. Praca w okresie przejściowym jest trudna. Można śmiało stwierdzić, że wszyscy stanęli na wysokości zadania - dbając o Giełdę i cały rynek kapitałowy. Ogromnie się cieszę, że dołączam do tak profesjonalnego zespołu" - powiedział Dietl, cytowany w komunikacie.

Marek Dietl jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Podczas studiów doktoranckich odbył staż w University of Glasgow. Od 2012 r. jest adiunktem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). W latach 2012-2013 odbył staż na Uniwersytecie Ekonomicznym w Essex. Ukończył także specjalistyczne dwuletnie studia w zakresie finansów EY Executive Studies in Finance.

W latach 1999-2008 Marek Dietl pracował w międzynarodowej firmie doradczej Simon-Kucher & Partners, w której przeszedł wszystkie szczeble kariery od praktykanta do prokurenta i lidera warszawskiego biura. W latach 2008-2012 pracował w Krajowym Funduszu Kapitałowym, najpierw jako menedżer inwestycyjny, następnie jako zastępca dyrektora inwestycyjnego.

Marek Dietl zdobył doświadczenie w ponad dwudziestu Radach Nadzorczych, Komisjach Rewizyjnych, Komitetach Inwestycyjnych (Selekcyjnych), m.in. w Atende S.A., Banku Gospodarstwa Krajowego, BSC Drukarnie Opakowań S.A., Mercator Medical S.A., Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, PZU Witelo FIZAN.

Marek Dietl podejmował również działalność społeczną i ekspercką jako: doradca prezydenta RP, doradca prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, mediatora w sądzie polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego, Radzie Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego, ekspert Business Centre Club oraz Instytutu Sobieskiego. Kierował zespołami ds. instrumentów finansowych powołanymi przez Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

13 czerwca rada nadzorcza GPW powołała Jarosława Grzywińskiego, który wcześniej pełnił obowiązki prezesa, na stanowisko wiceprezesa zarządu GPW. Grzywiński był oddelegowany z rady nadzorczej spółki do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu 15 marca, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące. Grzywiński wciąż oczekuje na decyzję KNF. Jego oddelegowanie nastąpiło po tym, jak z funkcji prezesa zarządu Giełdy, z powodów osobistych, zrezygnował Rafał Antczak, który na szefa Giełdy został powołany na początku tego roku.

W składzie zarządu GPW są: Michał Cieciórski - wiceprezes zarządu; Jacek Fotek - wiceprezes zarządu oraz Dariusz Kułakowski - członek zarządu.

Dołącz do dyskusji: Marek Dietl prezesem zarządu GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl