SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Kowal, Jovan Protic, Sabina Lipska i Paweł Jurek na nowych stanowiskach w Grupie Onet-RASP

Z początkiem listopada w kadrze zarządzającej Grupą Onet-RASP nastąpią spore roszady. Marek Kowal obejmie funkcję group data officera, Jovan Protic - chief operating officera, Sabina Lipska - chief video officera, a Paweł Jurek - dyrektora zarządzającego stroną główną Onetu.

Od lewej: Marek Kowal, Jovan Protic Article

Marek Kowal będzie pełnił nowo utworzoną funkcję group data officera w Ringier Axel Springer Media, odpowiadając za wszystkie rynki, na których działa wydawnictwo. Będzie wspierał kluczowe osoby, w tym CEO Onetu, COO Grupy i CIO Grupy, m.in. w zakresie realizacji strategii big data. Ponadto będzie współpracować z dyrektorami zarządzającymi poszczególnymi segmentami w Grupie Onet-RASP przy wdrażaniu strategii big data.

Kowal jest związany z Grupą Onet.pl od 15 lat. W latach 2004-2008 pełnił obowiązki dyrektora IT, w lipcu 2010 awansował na dyrektora departamentu IT w Grupie Onet.pl, przez 5 lat był również vice-prezesem spółki DreamLab (to hub technologiczny działający w ramach Grupy Onet-RASP). W sierpniu 2014 r. powierzono mu funkcję COO Grupy Onet.pl.

Jovan Protic jako chief operating officer Grupy Onet-RASP w Polsce będzie odpowiedzialny za wspieranie strategii mobilnej, akwizycję ruchu oraz wsparcie i tworzenie synergii w obszarze wydawniczym firmy. Zachowa przy tym swoje dotychczasowe  stanowisko digital publishing directora w Grupie RASM AG. Dodatkowo Protic dołącza do ścisłego kierownictwa Grupy Onet-RASP, na czele którego stoi Mark Dekan.

Protic pracuje w Ringier Axel Springer Media AG od stycznia 2013. Początkowo pełnił funkcję deputy group CDO, a w marcu ub.r. został group publishing directorem Grupy. Wcześniej pracował w spółce Ringier jako deputy sales director i publishing director.


Sabina Lipska i Paweł Jurek

Sabina Lipska jako chief video officer będzie odpowiadać za holistyczną strategię wideo Grupy Onet-RASP. Z Onetem jest związana od 2003 roku. Kolejno pełniła funkcje m.in. head of content and acquisitions oraz head of VOD.pl, a w lipcu ub.r. została dyrektorem wideo w całej Grupie.

Z kolei Paweł Jurek jako dyrektor zarządzający strony głównej Onetu przejmuje obowiązki, które poprzednio należały do CEO Grupy Onet.pl. Jurek pracuje w niej od 2008 roku, najpierw był wydawcą strony głównej, następnie redaktorem serwisów informacyjnych, szefem strony głównej portalu oraz zastępcą dyrektora wydawniczego Onet.pl. Wcześniej przez cztery lata pracował w Interii.

W sierpniu br. strony Grupy Onet-RASP zanotowały 17,66 mln użytkowników i 3,73 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Kowal, Jovan Protic, Sabina Lipska i Paweł Jurek na nowych stanowiskach w Grupie Onet-RASP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rob
O losie.
19 8
odpowiedź
User
TT
Ale o co chodzi?
12 8
odpowiedź
User
Komentator
Mark musi zrozumiec, ze pozorne zmiany w nazywaniu kolejnych osob czif oficerami i tak nie uczynia go generalem.
24 9
odpowiedź
User
insajder ałtsajder
Marek, gratuluje Ci, po załatwieniu sytuacji w zespole PdMów udajesz się na kolejny ważny odcinek!
11 8
odpowiedź
User
lis
PJ - gratulacje. idealna osoba na to stanowisko. Tylko nie daj się im zajechać i uwikłąć w wojenki. Paweł - jesteś dobry, masz za sobą ludzi - trzymam kciuki!
13 9
odpowiedź