SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Lusztyn wiceprezesem zarządu mBanku ds. zarządzania ryzykiem

Marek Lusztyn obejmie stanowisko wiceprezesa ds. zarządzania ryzykiem w mBanku. Zastąpi Lidię Jabłonowską-Lubę, która po 7 latach pełnienia tej funkcji złożyła rezygnację.

Marek LusztynArticle

Rada Nadzorcza powołała Lusztyna na stanowisko wiceprezesa zarządu mBanku ds. zarządzania ryzykiem. Obejmie on to stanowisko po uzyskaniu zgody KNF. - Gospodarka, a w szczególności sektor bankowy, stoją dziś przed wieloma nowymi wyzwaniami, związanymi z konsekwencjami rozwoju pandemii. Rośnie więc rola szefów ryzyka w bankach. Dlatego cieszę się, że do zespołu mBanku dołącza tak doświadczony menedżer, jak Marek Lusztyn - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Lusztyn to menedżer z 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem. Karierę zawodową zaczynał w Banku Handlowym w Warszawie. Od 2000 r. pracował w Grupie Banku Pekao. W latach 2017-2020 pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za ryzyko, a następnie prezesa zarządu banku. Przez blisko 10 lat odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit (ówczesnego właściciela Pekao) we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ostatnio Senior Advisor w Boston Consulting Group. Z Pekao odszedł latem br.

Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych SGH, inżynierem informatykiem. Jest też absolwentem INSEAD oraz University of Illinois. Ukończył szereg międzynarodowych szkoleń i programów menedżerskich w zakresie bankowości, finansów i zarządzania, m.in. Singularity University, Stanford Graduate School of Business oraz Bocconi University. Zasiada w Radzie Uczelni Szkoły Głównej Handlowej.

Dotychczas, od kwietnia 2013 roku szefem ryzyka w mBanku była Lidia Jabłonowska - Luba, która złożyła rezygnację.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Lusztyn wiceprezesem zarządu mBanku ds. zarządzania ryzykiem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
fachowiec jakich mało.
odpowiedź