SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Talarczyk nowym CEO Netguru

Marek Talarczyk objął stanowisko prezesa firmy Netguru, specjalizującej się w doradztwie IT oraz kreacji produktów cyfrowych. Zastąpił Wiktora Schmidta, który obejmuje stanowisko executive chairman.

Marek TalarczykArticle

Marek Talarczyk od 2017 r. pełnił w Netguru funkcję chief operations officera, dołączył do zarządu w ramach strategii oddzielenia struktury własnościowej od wykonawczej firmy. Jako COO odpowiadał za rozwój i optymalizację strategicznych procesów zarządzania danymi w firmie.

- Powierzenie Markowi stanowiska CEO Netguru jest najlepszym możliwym wyborem. Jako współzałożyciele firmy, wraz z Kubą mamy do niego pełne zaufanie - mówi Wiktor Schmidt, dotychczasowy CEO.

Schmidt objął w firmie stanowisko executive chairman. Będzie odpowiedzialny za współprowadzenie kluczowych inicjatyw, przy których pracował do tej pory, jak m.in. projekty wspierające różnorodność w firmie czy promujące wyznawane przez firmę wartości oraz ideę zrównoważonego rozwoju, a także dalsze budowanie marki Netguru i pozyskiwanie kluczowych kontaktów. Będzie także dalej reprezentował firmę na zewnętrznych wydarzeniach i konferencjach.

Marek Talarczyk zdobywał doświadczenie pracując dla firm technologicznych na całym świecie, w tym w Indiach, Islandii i USA. Przed dołączeniem do Netguru pełnił funkcję chief operating officera w Videntifier, firmie high-tech z siedzibą w Reykjaviku na Islandii.

Talarczyk ukończył ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiował również międzynarodowe zarządzanie biznesem i technologią na Politechnice Lappeenranta w Finlandii. Specjalizuje się w analizie finansowej i wycenie przedsiębiorstw.

- Nasz cel, to w ciągu dziesięciu lat zostać firmą pierwszego wyboru dla każdej organizacji wchodzącej w fazę cyfrowej transformacji lub próbującej dzięki technologii zmienić zasady gry na wybranym rynku - mówi o planach rozwoju firmy Talarczyk.

Małgorzata Madalińska-Piętka pierwszą CFO Netguru

Małgorzata Madalińska-Piętka dołączyła do zarządu Netguru na nowo utworzone stanowisko chief financial officer.

Z Netguru związana jest od października 2016 r., kiedy objęła stanowisko head of finance. Obecnie jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy finansowe, prawne i administracyjne firmy. Odpowiada za utrzymanie i ciągła poprawa kondycji finansowej Netguru oraz zapewnienie finansowania codziennych operacji i możliwości inwestycyjnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z polskimi przepisami.

Rozwój i fuzje Netguru

Netguru to założona w Poznaniu i posiadająca obecnie biura w kilku miastach w Polsce agencja konsultingowa zajmująca się dostarczaniem rozwiązań informatycznych pomagających firmom w wykorzystaniu w ich biznesie nowoczesnych technologii.

Obecnie partnerzy Netguru pochodzą głównie z zagranicy, są wśród nich m.in. Ikea, Volkswagen i Payback, a w rankingu „Financial Times” firma została ujęta wśród najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie.

W ub.r. firma osiągnęła przychody w wysokości ponad 80 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 120 proc. Spółka powiększyła też zespół do 600 osób, choć w 2013 r. w Netguru było zatrudnionych jedynie 50 pracowników.

W ubiegłym roku Netguru przejęła białostocką firmą software house Bitcraft. Docelowo, ma w planach przejęcie około 380 podmiotów z polskiego rynku oprogramowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Talarczyk nowym CEO Netguru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl