SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marsz Niepodległości wrócił z internetowymi aukcjami na Allegro. Cel: spłata długów

Obiad z Krzysztofem Bosakiem, wycieczka po Sejmie z Robertem Winnickim, czy ekspertyza prawna Ordo Iuris, dotycząca organizacji Marszu Niepodległości – takie m.in. fanty można wylicytować na internetowych aukcjach, przygotowanych przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Dochód z nich ma być przeznaczony na pokrycie wydatków związanych z organizacją tegorocznego wydarzenia z 11 listopada.

Kilka dni temu Allegro usunęło licytację wspólnego obiadu z liderem Marszu Niepodległości Robertem Bąkiewiczem. - Tego typu aukcje należy wystawiać jako charytatywne - tłumaczyło Allegro. Ta konkretna aukcja nie wróciła, ale teraz można licytować obiad z Robertem Winnickim.

W tej chwili zainteresowani mogą wziąć udział w kilku aukcjach na Allegro, a dochód z nich przeznaczony zostanie na pokrycie wydatków, związanych z organizacja tegorocznego Marszu Niepodległości. Można więc wylicytować obiad z Krzysztofem Bosakiem (kwota aktualna: 2,7 tys. zł), wycieczkę po Sejmie z posłem Konfederacji, Robertem Winnickim (3,5 tys. zł), identyfikator z Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza (197 zł) czy udział w programie Marcina Roli na antenie telewizji wRealu24.pl (obecna kwota do przebicia: 510 zł.).

Można licytować raport Ordo Iuris

Mariusz Pudzianowski sprezentował na licytację swoją koszulkę z oryginalnym podpisem oraz dwa kalendarze, ale można także wylicytować koszulkę meczową Legii Warszawa z sezonu 2008/09 wraz z autografami zawodników pierwszego składu. Zofia Noceti-Klepacka (windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X) przekazała na aukcję swoją koszulkę z autografem, a Jan Pospieszalski - antracytową rzeźbę przedstawiającą górniczą rodzinę, którą otrzymał za reportaże poświęcone Górnemu Śląskowi.

W aukcjach można także wylicytować książki (m.in. Marcina Roli i Stanisława Michalkiewicza), czy płyty podarowane przez prawicowego rapera Bastiego, ale także np. raport prawny fundacji Ordo Iuris z Marszu Niepodległości 2021 wraz z dedykacją zarządu.

Skąd kłopoty z finansami?

Problemy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości z pokryciem wydatków za organizację tegorocznego Marszu zaczęły się kilka dni temu, gdy PayPal zablokował konto Stowarzyszenia: nie można było na nie wpłacać ani wypłacać z niego pieniędzy.

Na PayPalu zbierano pieniądze na pokrycie kosztów imprezy, organizowanej 11 listopada, ale prezes SMN, Robert Bąkiewicz poinformował, że zbiórka została wstrzymana, a środki – zamrożone. „Przegląd operacji na twoim koncie wykazał, że naruszasz przyjęte przez PayPal zasady dopuszczalnego użytkowania. W związku z tym na twoje konto zostały nałożone trwałe ograniczenia” – napisano w uzasadnieniu, które przytoczył na Twitterze Bąkiewicz. - Tak wygląda walka korporacji międzynarodowych z polskim patriotyzmem. Wszystko oczywiście w imię "postępu" i "tolerancji" – skomentował szef SMN.

Mobilizacja trwa na innym serwisie

Zbiórka na tegoroczny Marsz Niepodległości trwa zastępczo na stronie Twojazbiórka.pl: z zakładanych 340 tys. zł zebrano już ponad 90 tys. zł. Bąkiewicz zachęca także sympatyków do wpłat bezpośrednich na konto Stowarzyszenia.

Marszu Niepodległości w tym roku miało nie być. Jego organizatorzy nie dostali zgody na przejście ulicami Warszawy. Mimo odwołań, kolejne sądy podtrzymały decyzję prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Jednak dwa dni przed Świętem Niepodległości stowarzyszeniu Roberta Bąkiewicza, organizującemu Marsz, pomogli politycy PiS. Partia ogłosiła, że wydarzenie będzie miało charakter narodowy, co oznacza, że nie można go rozwiązać niezależnie od jego przebiegu.

To kolejna już zbiórka

Marsz Niepodległości zbierał już w tym roku pieniądze na portalu Zrzutka.pl, które przeznaczyć miał na batalię prawną, mającą na celu uniemożliwienie jego delegalizacji.

Rok temu Stowarzyszenie utworzyło zbiórkę na zorganizowanie Straży Narodowej. Bezpośrednim impulsem do tego, jak można było przeczytać, były wydarzenia związane z marszami organizowanymi przez Strajk Kobiet. Przeciwko zbiórce protestował wówczas ruch Akcja Demokracja, nawołując szefostwo Zrzutki do usunięcia zbiórki.

Apele jednak pozostały bez echa –portal przedstawiał swoje racje za utrzymaniem tej konkretnej akcji zbierania pieniędzy. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu - Zrzutka domagała się przeprosin i 25 tys. zł na WOŚP za to, że Akcja Demokracja sugerowała jej wspieranie faszyzmu.  W lipcu br. wrocławski Sąd Rejonowy oddalił w całości powództwo portalu Zrzutka.pl.

Dołącz do dyskusji: Marsz Niepodległości wrócił z internetowymi aukcjami na Allegro. Cel: spłata długów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
Niesamowicie namolni. Gorzej niż akwizytorzy i domokrążcy.
odpowiedź
User
Kiedy
"raport" Maciory na licytacji?
odpowiedź
User
xyz
Dostali 3 mln zł naszych pieniędzy od piss i jeszcze im mało???
odpowiedź