SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Martin Sorrell otrzymał za ubiegły rok 70 proc. niższą pensję

Martin Sorrell, do niedawna szef koncernu reklamowego WPP, za 2017 rok otrzymał wynagrodzenie w wysokości 13,9 mln funtów - aż o 71 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy jego zarobki wyniosły 48,1 mln funtów.

Martin Sorrell Article

Jak wynika z dokumentów finansowych WPP, Martin Sorrell nie otrzymał w ubiegłym roku wielu z przysługujących mu premii. Zarząd nie wypłacił mu m.in. "krótkoterminowej nagrody motywacyjnej", podczas gdy w poprzednich latach przyznawano mu odpowiednio 86 i 60 proc. maksymalnej możliwej kwoty tej nagrody. Jego zasadnicza pensja w omawianym okresie była o 71 proc. niższa niż w roku 2016, a jedną piątą mniejsza niż w roku 2015. Za ubiegły rok wypłacono mu 73 proc. "długoterminowej nagrody motywacyjnej". w poprzednich latach otrzymywał tę nagrodę w pełnym, 100-procentowym wymiarze.

Sorrell przez lata był jednym z lepiej opłacanych menadżerów branży marketingowej. W 2014 roku jego pensja wyniosła 67,2 mln dolarów w 2015 roku - rekordowe 70,4 mln funtów. Była to najwyższa w historii Wielkiej Brytanii pensja.

Martin Sorrell w połowie kwietnia tego roku złożył rezygnację z stanowiska szefa koncernu WPP, którym kierował od początku jego istnienia, przez 33 lata. - Widzę, że obecnie zamieszanie, którego doświadczamy, po prostu nakłada zbyt wiele niepotrzebnej presji na naszą działalność, naszych ponad 200 tys. ludzi i ich ok. 500 tys. współpracowników, oraz klientów, który obsługujemy w 112 krajach - uzasadnił w oświadczeniu skierowanym do pracowników WPP.

Na początku kwietnia br. „Wall Street Journal” ujawnił, że zarząd WPP wynajął zewnętrzną kancelarię prawną do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie „indywidualnego złego zarządzania”  firmą przez Martina Sorrella oraz "osobistych niewłaściwych zachowań" menadżera. On sam zaprzeczył stawianym mu zarzutom, zapewniając jednocześnie, że nie będzie ingerował w postępowanie.

Koncernem WPP zarządzają obecnie Mark Read, cheif executive Wunderman i WPP Digital oraz Andrew Scott, corporate development director i chief operating officer WPP Europe (obaj w randze dyrektorów operacyjnych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Martin Sorrell otrzymał za ubiegły rok 70 proc. niższą pensję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl