SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Martin Stysiak zwolniony z „Gazety Wyborczej”

Dziennikarz gospodarczy Martin Stysiak pożegnał się z „Gazetą Wyborczą” w ramach zwolnień grupowych prowadzonych w Agorze. Był związany z „GW” przez 5,5 roku.

Martin Stysiak, fot. Twitter Article

Martin Stysiak zaczął pracę w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej” w maju 2011 roku. Pisał głównie o branżach mediów i handlu.

To kolejny dziennikarz, który żegna się z Gazetą Wyborczą” w ramach zwolnień grupowych prowadzonych w Agorze od połowy października. Początkowo zwolnienia miały objąć do 135 osób, ale na początku grudnia zwiększono ich skalę do 190 pracowników. Obejmują głównie osoby z zespołu „GW”.

W zeszłym tygodniu zwolnieni zostali Konrad Sadurski i Renata Grochal, a wcześniej m.in. Jarosław Mikołajewski, Iza Michalewicz, Wojciech Fusek, Maciej Kałkus, Wojciech Mazowiecki, Marek Wielgo, Piotr Skwirowski i Przemysław Zych. Ponadto wiosną przyszłego roku z „Gazetą Wyborczą” pożegnają się korespondent w Waszyngtonie Mariusz Zawadzki i korespondent w Brukseli Tomasz Bielecki, a pełnione przez nich funkcje zostaną zlikwidowane.

Według danych ZKDP w październiku br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 135 277 egz., o 13,14 proc. mniej niż rok wcześniej. „GW” po raz pierwszy w historii zanotowała pod tym względem niższy wynik od „Super Expressu”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Martin Stysiak zwolniony z „Gazety Wyborczej”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sky
Wolny rynek...
60 12
odpowiedź
User
stachu
Czekamy na Wielowieyską i Kurskiego. Moze się doczekamy.
87 17
odpowiedź
User
rp
proszę o zabranie głosu przez Towarzystwo Dziennikarskie
60 13
odpowiedź
User
Sykoraks
Ciekawe jak po takiej wycince będzie wyglądał zespół? Jak to dobrze, że Kurski nie poczuwa się do odpowiedzialności za aktualny stan gazety, jest przecież tylko wicenaczelnym...
54 10
odpowiedź
User
Wujek Dobra Rada
Na śmieciówkę Agora zaprasza wszystkich zwolnionych. Inne redakcje też. Przez 5 lat na etacie miał okazję zaoszczędzić, więc np. DGP z chęcią teraz od takiego dziennikarza będzie teksty przyjmować, do przygotowania, których piszący będzie dopłacał z własnej kieszeni. Przed Martinem różowa przyszłość się rysuje!
38 12
odpowiedź