SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Martyna Wojciechowska, Piotr Semka i Bogdan Rymanowski nominowani do nagrody MediaTory 2015

Martyna Wojciechowska, Grzegorz Sroczyński, Piotr Semka, Bogdan Rymanowski oraz twórcy akcji informacyjnej „Uchodźcy w Polsce. Więcej wiedzy, mniej strachu” znaleźli się w gronie nominowanych w dziewiątej edycji plebiscytu studenckiego MediaTory.

Article

MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa wybierają zasłużonych w danym roku dziennikarzy i ludzi mediów - mogą uczyć się od nich najwyższych standardów dziennikarskich. W tym roku w plebiscycie nominowano osobowości w ośmiu kategoriach.

W kategorii TORpeda nagradzani są dziennikarze, którzy udowadniają, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać. Nominowani zostali w niej: Marcin Antosiewicz („Wiadomości” TVP), Arleta Zalewska („Polska i Świat” TVN24, „Fakty” TVN), Rafał Stańczyk (TVP Info), Przemysław Wenerski (TVN24) i Dominika Długosz (Polsat News 2, „Wydarzenia”).

NawigaTORem, czyli dziennikarzem, dzięki któremu nasze poglądy zaczynają iść własną drogą, w tym roku ma szansę zostać Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Kalina Błażejowską, Piotr Semka z redakcji „Do Rzeczy”, Wojciech Szacki z „Polityki” oraz Marcin Zaborski z radiowej Trójki.

Doceniając dziennikarskie decyzje, które dają nam do myślenia, studenci przyznają statuetkę ProwokaTORa. Tytuł ten może przypaść: Błażejowi Strzelczykowi („Tygodnik Powszechny”), Piotrowi Ibrahimowi Kalwasowi („Duży Format”, dodatek do „Gazety Wyborczej”), Michałowi Rachoniowi (Telewizja Republika), Robertowi Rientowi oraz Bogdanowi Rymanowskiemu (TVN24).

Materiały i działania dziennikarskie, które z dobrym skutkiem zmieniają rzeczywistość nagradzane są w kategorii ReformaTOR. W tym roku do tego tytułu pretendują Ludmiła Annanikova (za reportaż „Była matka szuka pracy. Jak wrócić na rynek po 32 latach” w „Dużym Formacie”), Michał Fuja (Uwaga! TVN), Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz (za dokument „Ludzie Duchy”) oraz Maciej Czarnecki, Mariusz Jałoszewski i Tomasz Kwaśniewski (za akcję informacyjną polskich mediów pt. „Uchodźcy w Polsce. Więcej wiedzy, mniej strachu”).

Publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów, zostały docenione w kategorii DetonaTOR. Nominowani tu zostali: Justyna Kopińska (za reportaż „Elbląg gwałtu nie widzi”), Tomasz Skory (za upublicznienie informacji o wysokości zawyżonej odprawy dla członka zarządu PKP), Piotr Rąpalski i Dawid Serafin („Gazeta Krakowska”), Jacek Czarnecki (Radio ZET) oraz Tomasz Patora („Superwizjer” TVN).

AuTORytet to dziennikarz, od których studenci mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. W kategorii oceniany jest całokształt pracy, a studenci sami wybiorą nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski autorytet. Laureat w kategorii AuTORytet ogłoszony zostanie już 12 listopada.

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach ogłoszeni zostaną podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 28 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Martyna Wojciechowska, Piotr Semka i Bogdan Rymanowski nominowani do nagrody MediaTory 2015

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lll
To może od razu dać nagrodę Jarkowi Kaczyńskiemu...
odpowiedź