SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marzena Paczuska: odwołano mnie na Twitterze. Dziennikarze to krytykują: rewolucja w TVP pożera własne dzieci

Marzena Paczuska stwierdziła, że o odwołaniu jej z funkcji szefowej „Wiadomości” dowiedziała się z twitterowego wpisu dyrektora TAI Klaudiusza Pobudzina. Taki styl zakończenia z nią dotychczasowej współpracy skrytykowało wielu dziennikarzy, a także Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Według niektórych publicystów „W Sieci” i „Do Rzeczy” Paczuska dalej powinna kierować „Wiadomościami”.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. AKPAsiedziba Telewizji Polskiej, fot. AKPA

O tym, że Marzenę Paczuską w funkcji szefa redakcji „Wiadomości” zastąpi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin poinformował na Twitterze w niedzielę o godz. 22:40. - Dziękuję za dotychczasową pracę Marzenie Paczuskiej - zaznaczył.

Paczuska odpowiedziała na to 9 minut później. - Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP - zwalniają na TT... -:) Super. - skomentowała.

- Nie wierzę... - napisał Samuel Pereira, szef serwisu TVP.info, o godz. 22:54. - Aha. Od dziś będę uważnie czytał Twittera... - stwierdził Dawid Wildstein, od niedawna wicedyrektor TVP1, a poprzednio szef publicystyki w TVP Info.

O prawdopodobnym odwołaniu Paczuskiej na Twitterze dyskutowano już od godz. 21, kiedy nieoficjalną informację o tym podał serwis Mediainside.pl. W tekście anonimowi pracownicy TVP wysunęli szereg poważnych zarzutów wobec byłej już szefowej „Wiadomości”, m.in. to że nie stosowała się do wielu poleceń przełożonych. Przychylnie napisano natomiast o Ewie Bugale, reporterce „Wiadomości” i szefowej programu „Nie da się ukryć” w TVP Info.

Wielu dziennikarzy z różnych redakcji było zdziwionych, że o swoim odwołaniu z zajmowanej funkcji Marzena Paczuska dowiedziała się oficjalnie z Twittera. - „Wiadomości” TVP zwykle odzierają z godności swoich przeciwników i uchodźców. Ale od czasu do czasu, także samych siebie - napisał Janusz Schwertner z Onetu. - Zwolnienie zwolnieniem, ale która szanująca się firma dziękuję za współpracę na TT i jaki daje tym samym sygnał wciąż w niej pracującym? - zapytał Marcin Dobski z „Rzeczpospolitej”. - Pogratulować obyczajów - skwitował Jacek Gądek z Gazeta.pl. - Przyznam, że dość niecodzienna forma komunikowania tak poważnych zmian - stwierdził Karol Gac z DoRzeczy.pl.

- Ludzi nie wolno tak traktować. Zwolnienie przez TT to kwalifikowana forma poniżenia. Bez względu na personalia, to poniżej godności! - napisał Wojciech Dąbrowski z radiowej Jedynki. - Co ty im Marzena Paczuska zrobiłaś że tak cię potraktowali. Raptem stałaś się wrogiem ludu? - spytał Jacek Czarnecki z Radia ZET.

W kilku komentarzach dziennikarzy powtórzyło się powiedzenie: rewolucja pożera własne dzieci. Przypomnijmy, że w styczniu ub.r. zaraz po powołaniu nowego zarządu Telewizji Polskiej pożegnano się w ciągu kilku dni z większością dziennikarzy i prowadzących „Wiadomości” (Marzena Paczuska została wtedy szefową), podobnie szybkie zmiany nastąpiły w innych programach informacyjnych TVP.

Zdaniem niektórych publicystów „W Sieci” i „Do Rzeczy” Paczuska dalej powinna kierować „Wiadomościami”. - Odwołanie Marzeny Paczuskiej to zła decyzja - ocenił Piotr Semka. - Dziś pewnie opłaca się chwalić nowe, ale ja zawsze mówię prawdę: źle, że w ogóle, przykro, że w takim stylu. Tak nie wolno robić - napisał Michał Karnowski.

W podobnym tonie skomentowała to Joanna Lichocka, posłanka PiS i członek Rady Mediów Narodowych. - Nie podoba mi się styl tej zmiany. Kierownictwo TVP ma do niej prawo. Ale Marzena Paczuska zapracowała na wielkie podziękowania i docenienie - stwierdziła Lichocka.

- Szanowni Państwo, myślałam, że w TVP widziałam już wszystko. Okazuje się że nie... - skwitowała tę sytuację Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor TV Biełsat. - Odwołania na Twitterze, walki frakcyjne, polityczne przetasowania. Świetna zabawa, tylko ludzie coraz mniej rozumieją - stwierdził Marcin Makowski z „Do Rzeczy”. - To niesamowite jak oni tam w TVP ze sobą walczą. I to na oczach zdumionej publiki. Jednocześnie niszczą firmę, która jest własnością Polaków - napisała Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 1,94 mln widzów.

Dołącz do dyskusji: Marzena Paczuska: odwołano mnie na Twitterze. Dziennikarze to krytykują: rewolucja w TVP pożera własne dzieci

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Marzena Paczuska obniżyła oglądalność Wiadomości o prawie milion widzów i straciła miliony złotych z reklam, zgodnie z sondażami zaufanie do dziennika spadło, w normalnej firmie taka osoba dawno powinna podać się do dymisji za działania na szkodę spółki.
odpowiedź
User
misiek
Marzena Paczuska obniżyła oglądalność Wiadomości o prawie milion widzów i straciła miliony złotych z reklam, zgodnie z sondażami zaufanie do dziennika spadło, w normalnej firmie taka osoba dawno powinna podać się do dymisji za działania na szkodę spółki.


W normalnej firmie za obniżenie oglądalności głównych anten i stracenie milionów złotych z reklam, zgodnie z sondażami zaufanie do instytucji spadło, dawno do dymisji powinien się podać cały zarząd za działania na szkodę spółki.
odpowiedź
User
Max
Jajcarze.... :) Ciekawe, czy kupią tę narrację :)
odpowiedź