SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maxime Saada prezesem zarządu Grupy Canal+, Jean-Christophe Thiery szefem rady nadzorczej

Maxime Saada, dotychczasowy dyrektor generalny Grupy Canal+ został mianowany prezesem jej zarządu. Zastąpił na tym stanowisku Jeana-Christophe’a Thiery, który objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Canal+. Z kolei Vincent Bolloré, który dotąd kierował radą nadzorczą nadawcy zrezygnował z tego stanowiska pozostając prezesem Vivendi.

Maxime SaadaMaxime Saada

Maxime Saada rozpoczął pracę w Grupie Canal+ w 2004 r., przez szereg lat pracował w niej na różnych stanowiskach. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Canal+ osiągając na tym stanowisku sukcesy.

Pod kierownictwem Saady firma zyskała stabilizację finansową, zmniejszyła straty i nawiązała strategiczną współpracę z Orange. W 2017 r. Canal+ zwiększył globalnie liczbę abonentów o 586 tys. osiągając poziom ponad 15 mln odbiorców na wszystkich rynkach. Na macierzystym dla Vivendi rynku francuskim przychody Canal+ zmalały o 3,8 proc. do kwoty przekraczającej 3,2 mld euro. Natomiast w pozostałych krajach przychody wzrosły w sumie o 5,8 proc., a cały 2017 r. zamknięto w tym segmencie kwotą ponad 1,5 mld euro.

Po objęciu przez Saadę szefostwa zarządu Grupy Canal+ ze stanowiska tego na przewodniczącego rady nadzorczej przeszedł Jean-Christophe Thiery. Z kolei Vincent Bolloré, który dotąd kierował radą nadzorczą nadawcy zrezygnował z tego stanowiska pozostając prezesem koncernu Vivendi, do którego należy Canal+.

Maxime Saada przyznał, że objęcie nowej funkcji obejmującej wszystkie działania Grupy Canal+ pozwoli mu na realizację zaplanowanej wcześniej strategii, zaś Vincent Bolloré będzie mógł się w pełni poświęcić kierowaniem Vivendi mając świadomość, że Canal+ znajduje się na właściwym kursie biznesowym.

Dołącz do dyskusji: Maxime Saada prezesem zarządu Grupy Canal+, Jean-Christophe Thiery szefem rady nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl