SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MCI Management: zainwestujemy 300-500 mln zł do 2013

MCI Management planuje w latach 2012-2013 przeznaczyć na nowe inwestycje od 300 do 500 mln zł, poinformował prezes Tomasz Czechowicz. Spółka planuje też na ten rok przynajmniej jedno duże wyjście z inwestycji.

MCI Management: zainwestujemy 300-500 mln zł do 2013

"Widzimy duże szanse szczególnie dla projektów związanych z rozwojem internetu" - powiedział Czechowicz dziennikarzom. Dodał, że rozumie przez to zarówno e-commerce, spółki technologiczne, jak i korzystające na rozwoju internetu pośrednio, tak jak ABC Data, która jest dystrybutorem sprzętu IT.

Czechowicz poinformował, że obecnie spółka dysponuje środkami w wysokości ok. 200 mln zł, a zaplanowane na ten rok wyjścia i "fundraising" mają przynieść kolejne 200 mln zł.

"Uważamy, że ten rok będzie dobry, jeśli chodzi o wyjścia" - zaznaczył Czechowicz. Z jego wypowiedzi wynika, że w tym roku spółka planuje przynajmniej jedno duże wyjście z kategorii określanej przez nią jako "big ticket", czyli o wartości powyżej 100 mln zł. Może to dotyczyć spółki Invia.cz lub Mall.cz.

W Mall.cz MCI Management zainwestował ponad 20 mln zł w 2010 r. i objął mniejszościowy pakiet akcji w spółce która jest liderem czeskiego rynku e-commerce.

Natomiast czeska Invia ma ponad 50% udział na rynkach Czech i Słowacji pod względem wartości sprzedawanych przez internet wyjazdów turystycznych. Spółka jest również obecna na rynkach Węgier i Polski. Strategia spółki zakłada dalszy wzrost organiczny, wejścia na inne rynki oraz kolejne akwizycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI Management: zainwestujemy 300-500 mln zł do 2013

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl