SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MCI sprzedało pakiet akcji One-2-One za ponad 7 mln zł

Wartość transakcji, w ramach której fundusz z grupy MCI Management sprzedał pakiet akcji spółki telekomunikacyjnej One-2-One stanowiący ponad 12% jej kapitału, wyniosła ponad 7 mln zł, poinformował partner w MCI Management Sylwester Janik w czwartek.

MCI sprzedało pakiet akcji One-2-One za ponad 7 mln zł

"Sprzedaliśmy ponad 800 tys. akcji po kursie 8,9 zł, który stanowił średnią z 10 dni liczonych do przededniu transakcji" - powiedział Janik podczas telekonferencji. W rezultacie transakcji udział MCI Management w One-2-One spadł do 1,51% wobec 13,77% wcześniej.

Janik zapowiedział, że MCI Management sprzeda pozostałe akcje tej spółki do końca tego roku. Nabywcami mają być, podobnie jak w przypadku ostatniego pakietu udziałów, inwestorzy finansowi.

"Nasza rola, jako inwestora wiodącego w One-2-One, już się zakończyła i pod tym względem ostatnią transakcję traktujemy jako wyjście z tej inwestycji" - powiedział Janik.

Podkreślił, że One-2-One okazało się jedną z najlepszych inwestycji w grupie, a średnioroczna stopa zwrotu z tego przedsięwzięcia wyniosła ponad 105%. Janik podkreślił też, że MCI pozostawia One-2-One z silną i stabilną strukturą akcjonariatu. Wcześniej pakiet akcji spółki objął były prezes grupy MNI Piotr Majchrzak.

W 2009 r. grupa One-2-One, w wyniku realizacji strategii restrukturyzacji zrealizowała wynik EBITDA na działalności kontynuowanej w wysokości ponad 1 mln zł, odbudowując swoja pozycję rynkową.

Na poziomie netto spółka zanotowała stratę przypadającą na akcjonariuszy podmiotu dominującego w wysokości 8,36 mln zł. Skonsolidowane przychody wyniosły 65,24 mln zł wobec 34,77 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI sprzedało pakiet akcji One-2-One za ponad 7 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl