SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca Meczyków kupuje Telepolis za 9,6 mln zł. Sebastian Felkner: Planujemy kolejne zakupy

Spółka Online Venture, wydawca serwisów Meczyki.pl i PPE.pl, porozumiała się co do przejęcia od Comperii witryny technologicznej Telepolis.pl. Cenę ustalono na 9,6 mln zł. - Mimo że wydatek blisko 10 mln zł jest dla nas znaczący, planujemy dokonać jeszcze 1-2 dużych transakcji w tym roku - mówi Wirtualnemedia.pl Sebastian Felkner, CEO Online Venture.

Online Venture w ramach warunkowej umowy kupna ma przejąć zorganizowaną część przedsiębiorstwa składającą się na serwis Telepolis.pl. Transakcja zostanie zrealizowana po wyrażeniu na nią zgodę przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Comperii.

- Telepolis.pl postrzegamy jako idealne wzmocnienie naszego portfolio, w którym znajduje się już topowy portal gamingowy, PPE.pl. Ta akwizycja sprawia, że stajemy się czołowym polskim wydawcą w kategorii tech. Wierzymy, że osiągniemy efekty synergii, które sprawią, że rozwiniemy się jako grupa na wielu płaszczyznach i będziemy w stanie wyjść z jeszcze ciekawszą ofertą zarówno do czytelników, jak i partnerów biznesowych - mówi Wirtualnemedia.pl Sebastian Felkner, CEO Online Venture.

- Zgrany i zmotywowany zespół Telepolis.pl przez ostatnie lata wykonał świetną pracą, osiągając pozycję lidera wśród polskich serwisów technologicznych. Jestem przekonany, że stając się częścią grupy medialnej Online Venture, przed Telepolis.pl szansa na jeszcze szybszy rozwój i kolejne sukcesy - mówi Szymon Fiecek, prezes Grupy Comperia.

Comperia w połowie grudnia zapowiedziała, że przeanalizuje „możliwość zadysponowania składnikami majątkowymi służącymi działalności Telepolis, w szczególności poprzez ich zbycie w całości lub utworzenie wspólnego przedsięwzięcia z wybranym partnerem”. Środki uzyskane ze sprzedaży serwisu zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój w segmencie ecommerce, m.in. uruchomienie własnego operatora płatności.

Spółka przejęła Telepolis w 2014 roku od jego założycieli Marcina Kozłowskiego i Witolda Tomaszewskiego, płacąc 2,55 mln zł. Serwis od lat jest w czołówce witryn o tematyce technologicznej, w styczniu br. odwiedziło go 5,35 mln internautów, spędzając średnio po 2 minuty i 18 sekund (według badania Mediapanel).

Online Venture ma Meczyki i PPE.pl

Do Online Venture należą już serwisy Meczyki.pl i PPE.pl, ten drugi przejęło wiosną 2020 roku za 2,05 mln zł. Natomiast Meczyki od dwóch lat tworzą dużo autorskich programów na swoich kanale youtube’owym.

- Naszą strategią jest rozwój poprzez akwizycje i udoskonalanie przejętych portali dzięki know-how, które wypracowaliśmy na przestrzeni kilkunastu lat. Mimo że wydatek blisko 10 mln zł jest dla nas znaczący, planujemy dokonać jeszcze 1-2 dużych transakcji w tym roku. Jesteśmy zainteresowani głównie projektami mediowymi i marketplace’ami - mówi Felkner.

Jak informowaliśmy miesiąc temu, Online Venture w ub.r. osiągnęło wzrost przychodów z 17,5do 18,4 mln zł (z czego 16,07 to wpływy z Meczyków), a zysk netto spadł z 8,8 do 8,3 mln zł

Dołącz do dyskusji: Wydawca Meczyków kupuje Telepolis za 9,6 mln zł. Sebastian Felkner: Planujemy kolejne zakupy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Najważniejsze pytanie
Naczelny pije teraz na smutno czy na wesoło?
7 4
odpowiedź
User
deliris
Idą drogą WP i kupują tylko gotowe, min 400 tys uu miesięcznie.
Czyli biorą coś, co nawet bez nich działa i nie wiadomo wcale, czy ich obecność da dalszy wzrost.
16 1
odpowiedź
User
gs
Kiedyś to było.
Kiedyś serwis telepolis to było coś, a po odejściu pana Witka, no coż, sami widzicie. Osoby które bywały na tym portalu pewnie wiedzą o kogo chodzi.
10 4
odpowiedź