SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Angielska prasa o wywiadzie Harry'ego i Meghan: najgorszy scenariusz dla rodziny królewskiej

Wywiad księcia Harry'ego i księżnej Meghan udzielony Oprah Winfrey ma znacznie gorszy wydźwięk niż brytyjska rodzina królewska mogła się obawiać - analizują w poniedziałek brytyjskie gazety. W rozmowie Meghan powiedziała o myślach samobójczych w czasie ciąży i zasugerowała rasistowskie uwagi niektórych osób z rodziny na temat jej dziecka.

Księżna Meghan Markle w czasie rozmowy z Oprah WinfreyArticle

Amerykańska stacja CBS pokazała wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle w niedzielny wieczór 7 marca o g. 20 czasu amerykańskiego, po popularnym programie "60 Minutes". Program został pokazany w stacjach należących i obsługiwanych przez CBS, a także na stronie CBS.com.

Jak donoszą media, CBS zdecydowała się na specjalną ofertę reklamową przy emisji wywiadu - 30-sek. spot reklamowy wyceniono na ok. 325-350 tys. dolarów (to dwukrotnie więcej niż zwykle).

Oprah Winfrey w ramach audycji przeprowadziła z księżną Sussexu rozmowę obejmującą wszystko od pierwszych chwil życia w rodzinie królewskiej przez małżeństwo, macierzyństwo, działalność filantropijną aż po to, jak radzi sobie w życiu pod presją opinii publicznej. Następnie dołączył do nich Książę Harry, aby porozmawiać o swojej przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

Według "The Wall Street Journal" CBS za prawa do emisji wywiadu zapłaciło firmie Oprah Winfrey ok. 9 mln dolarów. Stacja CBS zdecydowała się na specjalną ofertę reklamową przy emisji wywiadu - 30-sek. spot reklamowy wyceniono na ok. 325-350 tys. dolarów (to dwukrotnie więcej niż zwykle)

Zarzuty księżnej Meghan wobec rodziny królewskiej

W trakcie księżna Sussex Meghan Markle zarzuciła Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw. Zgodnie z jej relacją w rodzinie królewskiej były rozmowy dotyczące tego "jak ciemna może być skóra" jej syna, a ona sama miała myśli samobójcze.

Był to pierwszy wspólny wywiad z Meghan oraz jej małżonkiem księciem Harrym po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej i przeprowadzce do USA. W rozmowie przeprowadzonej "eksroyalsi" przedstawili powody decyzji i swoją wersję wydarzeń życia na królewskim dworze, zarzucając Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw.

W wywiadzie nagranym w Kalifornii księżna powiedziała, że przed przyjściem na świat jej syna Archiego - urodzonego w maju 2019 roku - w rodzinie królewskiej były rozmowy na temat tego "jak ciemna może być jego skóra". Przekazano jej również, że nie otrzyma on tytułu królewskiego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom monarchii.

Pytany przez Winfrey o dyskusje dotyczące koloru skóry jego syna książę Harry stwierdził: "Nigdy nie podam szczegółów o tej rozmowie".

 

Zdaniem syna księżnej Diany w artykułach brytyjskich tabloidów na temat jego małżonki "pobrzmiewały kolonialne tony". "Mimo tego nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli" - stwierdził.

Meghan komplementowała królową Elżbietę II. Z jej relacji wynika, że monarchini była dla niej serdeczna i pomocna. Jednocześnie amerykańska aktorka przyznała, że na królewskim dworze czuła się "uciszana".

Żona księcia Harry'ego - która w trakcie rozmowy miała na sobie bransoletkę księżnej Diany - ujawniła także, że pełniąc obowiązki członka rodziny królewskiej miała myśli samobójcze. Gdy jednak poprosiła o pomoc, ta została jej odmówiona. Argumentowano, że mogłoby to się źle odbić na wizerunku pałacu.

 

Angielskie dzienniki: niechęć Harry’ego może być niszcząca dla rodziny królewskiej

- Czegokolwiek rodzina królewska spodziewała się po tym wywiadzie, to było gorsze. Meghan miała skłonności samobójcze. Była zaniepokojona swoim stanem psychicznym. Łkała na oficjalnych zaręczynach. A rodzina królewska nie zrobiła nic, by pomóc. Obraz, który się wyłania, to para, która jest podatna na zranienie, która czuje się uwięziona w swoich rolach i która uważa się za niechronionych przez instytucję" - analizuje dziennik "The Times".

Gazeta wskazuje, że najgorszy wydźwięk ma oskarżenie rodziny królewskiej - wprawdzie nie wprost wyrażone - o rasizm. „Moment, w którym Meghan nie wprost oskarżyła rodzinę królewską o rasizm, wywoła falę uderzeniową w Pałacu Buckingham. Były rozmowy, powiedziała, o tym, jak ciemna będzie skóra Archiego, gdy się urodzi. Dość dramatycznie, nie powiedziała o kogo chodzi. „Myślę, że to byłoby bardzo niszczące dla nich” - powiedziała. Ale zniszczenie zostało już dokonane. (...) Ale on (Harry) także odmówił powiedzenia, o którego członka rodziny chodziło. Dla rodziny królewskiej jego niechęć może być nawet bardziej niszcząca, ponieważ będzie tylko podsycać spekulacje, kto to był i co dokładnie powiedział - uważa "The Times".

W podobnym tonie ocenia wywiad "Daily Telegraph". - Było zarówno wszystko, czego oczekiwaliśmy, jak i to, czego w ogóle nie oczekiwaliśmy. Wiedzieliśmy, że to będzie telewizyjny hit. Ale tym, czego nie przewidzieliśmy w wywiadzie Oprah z księciem i księżną Sussex, jest to jak szczera będzie ich „prawda” – pisze gazeta.

 

- Od ujawnienia przez Meghan, że bycie w rodzinie królewskiej prawie doprowadziło ją do samobójstwa, po zdumiewające twierdzenie, że Harry był pytany o potencjalny kolor skóry Archiego, można powiedzieć, że ta dwugodzinna opowieść była najgorszym scenariuszem dla tego, co para nazywała Firmą. Rozważania o „royalsach” chowających się za kanapą przed rozmową w czasie największej oglądalności i bez żadnych ograniczeń, wydawały się nie doceniać tego, co para miała w zanadrzu" – podkreśla konserwatywny dziennik.

Meghan i Harry bez pretensji do Elżbiety II

Zarówno "The Times" i "Daily Telegraph" zwracają uwagę, że jedyną osobą, którą Harry i Meghan oszczędzili jest sama Elżbieta II. Nie mają one - podobnie jak i inne tytuły, a zwłaszcza tabloidy - żadnych wątpliwości, że dla księcia i księżnej Sussex nie ma powrotu do rodziny królewskiej.

- Ci, którzy już wcześniej wątpili, czy kiedykolwiek będzie jakakolwiek droga powrotna do królewskiego stada dla Dwójki z Montecito - nazywanej również "Trudną Księżną" i "Zakładnikami" przez pracowników pałacu - uzyskali potwierdzenie swoich najgorszych podejrzeń, kiedy Meghan oskarżyła rodzinę królewską, jej pracowników i brytyjską prasę o bycie rasistami – pisze "Daily Telegraph".

Tabloidy, które trafiły do druku jeszcze przed wyemitowanym w nocy brytyjskiego czasu wywiadem, bardzo jednoznacznie opowiedziały się po stronie rodziny królewskiej, przywołując przesłanie wygłoszone w niedzielę przez Elżbietę II z okazji Dnia Wspólnoty Narodów.

- Gdy rodzina królewska ma się mierzyć ze przykrymi konsekwencjami bombowego wywiadu Meghan i Harry'ego, królowa mówi Wspólnocie Narodów, czym jest prawdziwa służba: Obowiązek jest wszystkim – napisał "Daily Mail". - Królowa: obowiązki i rodzina łączą nas. To jest służba publiczna dla was, Harry i Meghan, a nie służąca własnym interesom rozmowa telewizyjna z Oprah - podkreślił "Daily Express".

W Wielkiej Brytanii wywiad zostanie pokazany w poniedziałek wieczorem.

Meghan i Harry zrezygnowali z obowiązków w rodzinie królewskiej

Wyczekiwana po dwóch stronach Atlantyku rozmowa wywołała natychmiast gorące dyskusje w mediach społecznościowych. Walcząca z brytyjskimi tabloidami para wzbudza nieprzerwane zainteresowanie mediów żądnych informacji dotyczących kulisów funkcjonowania dworu.

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. To przesadna ingerencja tabloidów była - jak - sugerowali - jedną z głównych przyczyn tej decyzji.

Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale niedawno poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków. Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii i spodziewa się drugiego dziecka. Tym razem będzie to - jak ujawniono w wyemitowanej w niedzielę rozmowie - dziewczynka.

Dołącz do dyskusji: Angielska prasa o wywiadzie Harry'ego i Meghan: najgorszy scenariusz dla rodziny królewskiej

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lidka
Ile ta pańcia pomieszkała na dworze? Kilka miesięcy? I już zdążyła odpierdzielic taki cyrk? Jej rodzina przewidziała ten scenariusz. Ze za chwilę dobierze się do tyłków royalsow. Mieli rację.
odpowiedź
User
T
Ile ta pańcia pomieszkała na dworze? Kilka miesięcy? I już zdążyła odpierdzielic taki cyrk? Jej rodzina przewidziała ten scenariusz. Ze za chwilę dobierze się do tyłków royalsow. Mieli rację.


yyy, co?
odpowiedź
User
Fejmuz
Wrzuciła tematy z którymi nie da się polemizować: dyskusja o przyszłym kolorze skóry dziecka (= nie ciekawość ale rasizm) oraz własne tendencje samobójcze (=domyslnie spowodowane przez opresyjny dwór).
odpowiedź