SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Prymakowska nie jest już prezesem Merlin Group, ma wejść do rady nadzorczej

Z końcem października Anna Prymakowska (poprzednio Opala) zrezygnowała z funkcji prezesa Merlin Group. Na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy ma zostać przedstawiona jako kandydatka do rady nadzorczej firmy.

Anna PrymakowskaArticle

W komunikacie giełdowym zarząd Merlin Group wraz z pracownikami spółek zależnych podziękował Annie Prymakowskiej za wieloletnią pracę w firmie - zarówno jako prezes, jak i dyrektor handlowy.

- Pani Anna Prymakowska wypełniła wszystkie stawiane przed nią zadania, z sukcesem budując od podstaw samodzielny zespół handlowy, odpowiedzialny za kluczowe obszary w Merlin Group S.A., rozwijając relacje z partnerami handlowymi, aktywnie uczestnicząc w procesie przejmowania znaku towarowego merlin.pl, co zabezpieczy jedno z kluczowych dla Spółki aktywów oraz prowadząc proces pozyskania nowego inwestora strategicznego, który zapewni dalszy rozwój oraz finansowanie Emitenta - wyliczono.

Zapowiedziano, że na najbliższym walnym zgromadzeniu Anna Prymakowska zostanie zgłoszona do rady nadzorczej Merlin Group. - W przypadku powołania - wieloletnie doświadczenie pani Anny Prymakowskiej oraz sukcesy odniesione w działaniach zarządczych Spółki, będą nieocenioną wartością w organie nadzorczym oraz doradczym Merlin Group S.A. a pani Anna Prymakowska będzie wspierać zarząd spółki w optymalizacji działań handlowych oraz utrzymaniu relacji z kluczowymi partnerami biznesowymi - dodano.

Prymakowska zarządzała Merlin Group przez półtora roku

Anna Prymakowska do zarządu Merlin Group została powołana pod koniec marca ub.r. równocześnie z Kamilą Barabasz. Zastąpiły w zarządzie Łukasza Szczepańskiego i Jacka Jabłczyńskiego, którzy złożyli rezygnacje.

Ogółem Prymakowska była związana z Merlin Group od 2017 roku, do marca ub.r. pełniła funkcję commercial directora.

Wcześniej pracowała m.in. w Grouponie (w latach 20015-2017 była tam szefową towarów), Złotych Wyprzedażach (jako szefowa sprzedaży), Fashion Days Group (jako international senior buyer) oraz PWN.pl (jako senior key account manager).

Pod koniec stycznia br. do zarządu Merlin Group została powołana Agnieszka Wójcik, od połowy 2018 pracująca w firmie jako dyrektor finansowy. Natomiast na początku października br. członkiem zarządu spółki został Marek Belniak, związany też z firmami Wavenet, Bass Polska i Biuro Projektowo-Inwestycyjne Awea.

W drugiej połowie października Merlin Group poinformowała, że złożona przez jej spółkę zależną Merlin Commerce oferta kupna za 1,62 mln zł grupy domen i znaków towarowych, przede wszystkim Merlin.pl, została przyjęta przez syndyka masy upadłości spółki Magus.

W drugim kwartale br. Merlin Group, do której oprócz Merlin.pl należą sklepy internetowe Topmall.ua, CDP.pl, Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Smarkacz.pl i Mestro.pl, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 15,8 proc. do 9,33 mln zł, a jej strata netto zmalała z 5,4 do 2,89 mln zł. Dzięki środkom z nowej emisji akcji firma spłaciła trzy serie obligacji.

Dołącz do dyskusji: Anna Prymakowska nie jest już prezesem Merlin Group, ma wejść do rady nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl