SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana zarządu Merlin Group: Łukasz Szczepański i Jacek Jabłczyński zrezygnowali, powołano Annę Opalę i Kamilę Barabasz

Z funkcji pełnionych w Merlin Group zrezygnowali prezes Łukasz Szczepański i wiceprezes Jacek Jabłczyński. Na stanowisko prezesa powołano Annę Opalę, a na członka zarządu - Kamilę Barabasz.

Article

W komunikacie Merlin Group wydanym w czwartek przed południem stwierdzono, że Łukasz Szczepański i Jacek Jabłczyński jako powód rezygnacji podali względy osobiste. Szczepański był prezesem firmy od października 2016 roku, a Jabłczyński - wiceprezesem od lutego 2017 roku.

Z początkiem stycznia br. z zarządu Merlin Group odszedł Marek Friedman.

Anna Opala i w Kamila Barabasz w nowym składzie zarządu

W związku z rezygnacją Szczepańskiego i Jabłczyńskiego rada nadzorcza Merlin Group powołała Annę Opalę na stanowisko prezesa, a Kamilę Barabasz do zarządu firmy.

Opala pracuje w firmie od 2017 roku jako commercial director. Wcześniej była związana m.in. z Grouponem (w latach 20015-2017 była tam szefową towarów), Złotymi Wyprzedażami (jako szefowa sprzedaży), niemiecką firmą Fashion Days Group (jako international senior buyer) oraz PWN.pl (jako senior key account manager).

Kamila Barabasz w latach 2013-2014 pracowała w grupie Gremi Media jako członek grupy zarządzającej działalnością operacyjną Gremi Media oraz członek rady nadzorczej E-Kiosku. Wcześniej przez 17 lat była związana z Canal+ Cyfrowym, pełniła tam funkcję dyrektor HR i administracji. W ostatnich kilku latach prowadziła własną działalność jako konsultantka.

Poprzedni zarząd Merlin Group zapowiadał przejęcia, firma ma 46 mln obligacji do spłaty

Do Merlin Group należą sklepy internetowe Merlin.pl, Topmall.ua i CPD.pl, a także przejęte w ub.r. wraz ze spółką Profit M Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl. W zeszłym tygodniu firma opublikowała raport finansowy za ub.r. - zanotowała 63,03 mln zł wpływów ze sprzedaży i 28,52 mln zł straty, wobec 39,12 mln zł wpływów i 10,16 mln zł straty rok wcześniej.

- Jesteśmy trzecim co do wielkości internetowym sprzedawcą książek w Polsce. W perspektywie kolejnych lat naszą ambicją jest zdobycie drugiej pozycji na rynku, dlatego nie wykluczamy kolejnych akwizycji, które pomogą nam ten cel osiągnąć - zapowiadali Łukasz Szczepański i Jacek Jabłczyński w piśmie do akcjonariuszy.

W ub.r. mocno wzrosły zobowiązania Merlin Group z tytułu obligacji: te krótkoterminowe - z 1,27 do 17,19 mln zł, a długoterminowe - z 10,41 do 29,11 mln zł. Z kolei zadłużenie kredytowe pozostało na podobnym poziomie: krótkoterminowe zwiększyło się z 827,2 tys. zł do 2,16 mln zł, a długoterminowe zmalało z 15,2 do 13,55 mln zł.

Głównym akcjonariuszem Merlin Group jest fundusz ATP FIZ AN (ma akcje stanowiące 45,78 proc. kapitału). Członek rady nadzorczej Marcin Fryda ma 13,21 proc. akcji, FIZ AN Sowiniec - 12,17 proc., a Topmail AG - 6,79 proc.

W środę na koniec sesji giełdowej kurs akcji spółki wynosił 28 groszy, co dawało kapitalizację w wysokości 30,74 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiana zarządu Merlin Group: Łukasz Szczepański i Jacek Jabłczyński zrezygnowali, powołano Annę Opalę i Kamilę Barabasz

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Gratulacje Ania, jesteś NAJLEPSZA!!!
odpowiedź
User
Obserwator
Jeden sukces=wiele nieszczęść
odpowiedź