SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta chce głębokiej kompatybilności z technologią blockchain

Właściciel Facebooka, koncern Meta, zamierza dążyć do "głębokiej kompatybilności" z technologią blockchain - podał "The New York Times", powołując się na wewnętrzną notatkę firmową.

NYT dotarł do skierowanej do pracowników Meta wiadomości, której autorem jest Andrew Bosworth, obecnie kierujący działaniami koncernu w obszarze AR i VR. W przyszłym roku ma on objąć funkcję dyrektora ds. technologii (CTO - Chief Technology Officer).

Bosworth przedstawił wizję, w której Meta zaadoptuje i będzie pracować nad różnymi technologiami blockchain, w tym kryptowalutami, często określanymi wspólnie jako "web3". Podkreślił jednocześnie, że adaptacja tych technologii przez koncern powinna nastąpić wcześniej niż przez konkurencję, gdyż blockchain może według niego mieć "głęboki wpływ na naszą branżę w ciągu kolejnej dekady".

"Moją ogólną wskazówką jest wyznaczenie celu polegającego na głębokiej kompatybilności z blockchainem. Nie ma jeszcze wielu miejsc, gdzie spodziewałbym się naszej całkowitej zależności od tej technologii, ale jeżeli dostrzegamy możliwość współpracy z przedsiębiorcami w przestrzeni web3, to uważam, że będzie to warte wysiłku." - napisał Bosworth.

Technologia blockchain oferuje decentralizację, która jak przypomina NYT, jest w branży technologicznej postrzegana jako sposób na odebranie władzy gigantom takim jak Meta czy Google. O ile jednak Google do kwestii kryptowalut podchodzi sceptycznie, to Meta ma już na tym polu doświadczenie, w tym nieudaną próbę stworzenia globalnej cyfrowej waluty, której mogliby używać użytkownicy Facebooka i WhatsAppa (projekt Libra).

Bosworth w swojej notatce wskazał także inne związane z technologią blockchain obszary, w których Meta powinna obrać konkretny kierunek. Chodzi m.in. o tokeny NFT oraz zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO - Decentralized Autonomous Organization).

Przyszły CTO koncernu Marka Zuckerberga dostrzega także fakt, że chociaż większość ludzi chętnie korzysta z Facebooka i Google, to są i tacy, którzy tego nie robią. Ci drudzy są jego zdaniem "nieproporcjonalnie zaangażowani w tworzenie naprawdę imponującej fali technologii".

Dołącz do dyskusji: Meta chce głębokiej kompatybilności z technologią blockchain

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl