SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook bez zespołu badającego negatywny wpływ serwisu na użytkowników

Meta rozwiązała Responsible Innovation Team - wewnętrzny zespół zajmujący się badaniem potencjalnych negatywnych skutków jakie na użytkowników mogą mieć należące do koncernu produkty, takie jak Facebook i Instagram.

Fot. PixabayFot. Pixabay

Responsible Innovation Team został stworzony w ubiegłym roku, po tym jak sygnalistka Frances Haugen, była menedżerka Facebooka, przekazała mediom dziesiątki tysięcy stron wewnętrznych dokumentów korporacji, początkując w ten sposób serię artykułów na łamach "The Wall Street Journal" i innych mediów. Mówiły one o wpływie Facebooka na polityczną polaryzację, promocję dezinformacji oraz nienawiści w wielu krajach na całym świecie oraz szkodliwym wpływie Instagrama na dzieci.

Zespół zajmował się zarówno bieżącą analizą potencjalnego negatywnego wpływu produktów Mety na ich użytkowników, jak i możliwymi negatywnymi skutkami planowanych przez koncern zmian i nowości.

Jak podaje teraz "The Wall Street Journal", składający się z ponad 20 inżynierów i innych specjalistów Responsible Innovation Team został przez Metę rozwiązany.

Rzecznik koncernu Eric Porterfield przekazał gazecie, że wchodzący w skład zespołu pracownicy nadal będą się zajmować podobnymi kwestiami, ale już w ramach wykonywania swoich obowiązków w innych działach, do których zostali przeniesieni.

Z kolei w oświadczeniu dla serwisu CNET Porterfield podkreślił, że pomimo rozwiązania zespołu, zadania jakimi się zajmował są obecnie dla Mety bardziej priorytetowe niż kiedykolwiek wcześniej. Świadczyć ma o tym fakt, że w zespołach produktowych nad wpływem produktów koncernu na użytkowników pracuje obecnie więcej osób niż dwa lata temu.

Dołącz do dyskusji: Facebook bez zespołu badającego negatywny wpływ serwisu na użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bakłażan
Nie lubię tego.
odpowiedź
User
awas
Rozproszone dane łatwiej ukryć.
odpowiedź