SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meta ma oszczędzić 10 proc., zmniejszy zatrudnienie

W najbliższym okresie Meta Platforms ma zmniejszyć wydatki o przynajmniej 10 proc., m.in. poprzez reorganizację przynoszącą zmniejszenie zatrudnienia.

fot. materiały prasoweArticle

Według „Wall Street Journal” Meta Platforms w nadchodzących kilku miesiącach wprowadzi zmiany w swojej strukturze korporacyjnej. Firma już poinformowała o tym dużą grupę swoich pracowników, dając im ograniczony czas na przyjęcie propozycji pracy w nowym departamencie czy na innym stanowisku.

W ten sposób koncern chce zmniejszyć zatrudnienia, a tym samym koszty, ale uniknąć dużych zwolnień. W lipcu zapowiadał dużo mniejsze organicznie wydatków - o 2-4 proc.

Biuro prasowe Meta Platforms przekazało w środę, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami firma planuje przez najbliższy rok zmniejszyć tempo zatrudniania nowych pracowników.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Reuters podał wtedy, że koncern zmniejszył plany co do powiększenia zespołu inżynierów o ok. 30 proc. Na koniec czerwca br. Meta Platforms zatrudniał 83 553 osób, o 32 proc. więcej niż rok wcześniej.

W drugim kwartale br. koncern zanotował wyniki poniżej oczekiwań: wpływy zmalały o 1 proc. do 28,82 mld dolarów, a zysk netto z 10,39 do 6,69 mld dolarów. Tłumaczył to słabą koniunkturą reklamową, przyznając, że nie spodziewa się poprawy w trzecim kwartale.

Podobne prognozy firma przedstawiła na początku lutego br., równocześnie pierwszy raz zmalała kwartał do kwartału liczba użytkowników codziennie odwiedzających Facebooka. Przełożyło się to spadek kursu akcji w ciągu jednego dnia o 26 proc., z kapitalizacji koncernu ubyło rekordowe 195 mld dolarów.

W sierpniu wyemitowała obligacje o wartości nominalnej 10 mld dolarów. Pozyskane środki ma przeznaczyć na dalszy skup swoich akcji i rozwój.

Dołącz do dyskusji: Meta ma oszczędzić 10 proc., zmniejszy zatrudnienie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl