SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Miasta w Internecie" po raz ósmy

VIII Konferencja "Miasta w Internecie" rozpoczeła się w środę w hotelu "Kasprowy" w Zakopanem

Ok. 360 osób akredytowało się na VIII Konferencję "Miasta w Internecie", która rozpoczeła się w środę w hotelu "Kasprowy" w Zakopanem - poinformował dyrektor konferencji, Arkadiusz Złotnicki.

- Przyjadą głównie goście z Polski, ale również reprezentanci prawie wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych - dodał Złotnicki. Tematem tegorocznej konferencji są kwestie związane z informatyzacją gmin, powiatów i województw w perspektywie rozszerzenia Unii Europejskiej.

Zasadniczym celem konferencji jest przeprowadzenie publicznej dyskusji o stanie przygotowań polskich regionów oraz rządu do zdefiniowania i realizacji projektów eGovernment o kluczowym znaczeniu dla Polski. Debata konferencyjna toczyć się będzie także w celu zdefiniowania najważniejszych przeszkód rozwoju informatyzacji państwa, które hamują rozwój elektronicznej administracji - tak w administracji centralnej, jak i samorządowej.

W realizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej badaniach dostępności usług publicznych on-line Polska znajduje się na dalekich miejscach wśród państw członkowskich UE. Dlatego niezbędne jest, postulowane od kilku lat przez środowiska samorządowe, w tym przez dokumenty końcowe dorocznych Konferencji "Miasta w Internecie", podjęcie zdecydowanych działań w skali państwa.

W dyskusji udział wezmą m.in. przedstawiciele kluczowych dla zarządzania rozwojem eGovernment resortów rządu: dyrektorzy departamentów w Ministerstwie Nauki i Administracji, Grzegorz Bliźniuk i Dariusz Bogucki, oraz dyrektor Departamentu Rejestrów Państwowych w MSWiA, Jerzy Michna.

Organizatorami są: Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych - Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Patronat nad konferencją objął minister nauki i informatyzacji, prof. Michał Kleiber.

Patronem medialnym jest m.in. portal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Miasta w Internecie" po raz ósmy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl