SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Adamczyk wrócił z urlopu do TVP, ale tylko jako dyrektor

Po kilku tygodniach urlopu do pracy w Telewizji Polskiej wrócił Michał Adamczyk, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz pracuje zdalnie i nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się na wizji. TVP konsekwentnie nie odpowiada na pytania o dalsze losy Adamczyka. 

Michał Adamczyk na antenie TVP Info Article

Na początku września br. Michał Adamczyk zniknął z anteny TVP po tym, jak Onet zarzucił mu stosowanie przemocy wobec byłej partnerki. Sprawa miała mieć miejsce 20 lat temu, zarzuty były poważne jednak Adamczyk nigdy nie został skazany – sąd warunkowo umorzył sprawę.  

Po wrześniowym tekście Michał Adamczyk zapowiedział wytoczenie pozwów Onetowi i autorowi tekstu, Mateuszowi Baczyńskiemu, a także byłej dziennikarce TVP, Karolinie Pajączkowskiej, która publicznie sugerowała, że pod jego rządami dochodziło w TVP do nieprawidłowości na personalnym tle. Sam oddał się do dyspozycji prezesa Mateusza Matyszkowicza. - Złożyłem wniosek o urlop i oddaję się do dyspozycji zarządu TVP – poinformował w oświadczeniu dyrektor TAI. 

Od tego czasu TVP wszystkie pytania co do dalszych jego losów zbywała milczeniem. Jak jednak przekazują nam informatorzy, Adamczyk miał kilka dni temu wrócić z urlopu i znów wykonywać obowiązki dyrektora TAI. Przy czym pracuje w trybie zdalnym. Nie pojawia się natomiast na wizji, nie prowadzi żadnego z programów, których był gospodarzem, czyli “Wiadomości” i “Strefy starcia”. Podobne ustalenia opublikował także w poniedziałek dziennik „Fakt”. 

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

TVP nie odpowiedziała nam także wczoraj na pytanie o dalsze losy Michała Adamczyka. We wrześniu br. w jego miejsce prowadzącą “Wiadomości” została Anna Bogusiewicz. 

Michał Adamczyk w TVP od ponad 20 lat 

W czasie opisywanego przez Onet śledztwa Michał Adamczyk był gdańskim reporterem TVN. Ze stacją rozstał się na początku 2001 roku. Przeszedł do Telewizji Puls, powiązanej wówczas z zakonem franciszkanów.

Pod koniec 2001 roku zaczął pracę w Telewizji Polskiej. Przez kilka lat był reporterem i gospodarzem krótszych wydań „Wiadomości”, a do jesieni 2004 roku - także głównego wydania. Przez rok prowadził program reporterski „Na celowniku” w TVP1, przez kilka miesięcy „Teleexpress”, a w latach 2006-2009 był korespondentem TVP w Brukseli.

Potem był m.in. gospodarzem serwisów informacyjnych i programu „Godzina po godzinie” w TVP Info, znów prowadził krótsze „Wiadomości” oraz współprowadził „Kawę czy herbatę”.

W styczniu 2016 roku, w ramach ogromnych zmian w „Wiadomościach” po mianowaniu Jacka Kurskiego prezesem TVP, Adamczyk został jednym z gospodarzy głównego wydania programu. Potem zaczął prowadzić też cotygodniowy magazyn „Strefa starcia” w TVP Info.

Pod koniec kwietnia br. Michał Adamczyk został powołany przez prezesa TVP na dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadającej za wszystkie treści informacyjne i publicystyczne w kanałach TVP. Zastąpił na stanowisku Jarosława Olechowskiego.

Czytaj także: PiS miał wielkie plany na telewizję i radio. A wyszło jak zwykle

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. główne wydanie „Wiadomości” miało średnio 2,4 mln widzów (5 proc. mniej niż przed rokiem), z czego 1,69 mln w TVP1, 679,1 tys. w TVP Info, a 31,7 tys. w TVP Polonia. Były liderem oglądalności wśród programów informacyjnych, miały o 182,5 tys. widzów więcej niż „Fakty” TVN.

Dołącz do dyskusji: Michał Adamczyk wrócił z urlopu do TVP, ale tylko jako dyrektor

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brumak
Będą czytali holecką mundurach co za dno niech się tłumaczy paja...c
1 2
odpowiedź
User
YKK
Musi wpaść podpisać aneks do umowy. A potem to może leżeć wielorybem nawet parę lat.
8 0
odpowiedź
User
Pawel
Giertych też wrócił z b.dlugiego urlopu w Italii do pracy w Sejmie.
7 2
odpowiedź