SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Migała bez audycji w Trójce. "Zostałem taksówkarzem"

- Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Migała, który w ostatnich latach był związany z radiową Trójką. Dziennikarz nie pracuje już w mediach. Jest warszawskim taksówkarzem.

Michał Migała, fot. Polskie RadioArticle

Michał Migała po raz ostatni poprowadził swoją autorską audycję "Annały Migały" 25 października ub.r. w nocy. W Trójce pracował od wiosny 2018 r. I od początku był gospodarzem audycji "Annały Migały". W czasie pandemii oraz po odejściu większości dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia jesienią 2020 r. Michał Migała prowadził także różne pasma muzyczne. Jesienią 2021 r. był gospodarzem "Zimnej fali" - audycji, w której prezentował muzykę przede wszystkim z obszaru rocka progresywnego i cold wave.

Dlaczego od kilku miesięcy nie pojawia się w Trójce? - Nie zostałem zwolniony, ale robię sobie teraz przerwę, żeby nabrać inspiracji i odpocząć. Moje nocne audycje były dość wyczerpujące. Musiałem odpuścić, bo posypało się moje zdrowie - tłumaczy nam dziennikarz. "Annały Migały" były nadawane w Trójce raz w tygodniu - w nocy z poniedziałku na wtorek w godz. 2-4.

- Jestem współpracownikiem Polskiego Radia, moja umowa z rozgłośnią nadal obowiązuje. Cały czas mam dostęp do służbowej poczty - dodaje Migała.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak podkreśla, chciałby wrócić na antenę. - Ale to, czy tak się stanie, zależy ode mnie i dyrektora Trójki. Musimy wypracować kompromis dotyczący pory audycji. Jeśli się uda, to znakomicie. Jeśli nie, to też dobrze - śmieje się dziennikarz. - Miałem parę pomysłów na swoje programy, ale na razie ich nie wdrożono. Sam też nie złożyłem jednoznacznej deklaracji, że już chcę powrócić na antenę.

Michał Migała został taksówkarzem

Teraz Michał Migała nie pracuje nigdzie w mediach. - Obecnie wykonuję dużo prostszą i mniej stresującą pracę. Spełniam po raz drugi swoje marzenie, bo znów zostałem taksówkarzem - mówi nam Migała. - Traktuję tę pracę jako odpoczynek psychiczny. Na razie odpuściłem sobie media, choć nie ukrywam, że tęsknię za pracą na antenie.

Michał Migała przyznaje, że w taksówce, którą kieruje, zdarzają się klienci, którzy go kojarzą. - Czasem pytają wprost, czy to ja. Nieraz dają odczuć, że mnie rozpoznają, ale nie za bardzo wiedzą skąd. Nie ułatwiam im zadania i sam z siebie się nie zdradzam - śmieje się.

- Pozwalam sobie poznawać ludzi w ich dziwnych, a czasem wręcz intymnych momentach. A przy okazji poznaję Warszawę, która mocno się zmieniła w ostatnich latach. Zastanawiam się jednak, czy nie przenieść się do Trójmiasta, bo jestem całkowicie wolny i swobodny i nic mnie nie trzyma w stolicy. Nie byłoby wielkich przeszkód, gdybym miał zostać taksówkarzem w Gdyni, którą kocham, tak samo jak trójmiejski świat artystyczny - dodaje.

Migała pracował w radiu i telewizji

Michał Migała przed pracą w radiowej Trójce był związany przez trzy miesiące z Antyradiem (w 2016 r.), Czwórką (2014-2016) oraz Rock Radiem (2009-2014). Wcześniej pracował m.in. jako prezenter w telewizji 4fun.tv.

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od listopada 2022 r. do stycznia 2023 r. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 2,2 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 0,6 pkt proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Migała bez audycji w Trójce. "Zostałem taksówkarzem"

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koko
Odpoczynek psychiczny stojąc ze zdenerwowanymi klientami w korkach? Gratulacje.
odpowiedź
User
No coś podobnego
Nie oczywiście, nie został zwolniony. Przecież to lojalny piewca Pisu. Metodą pani K. nie przedłużono umowy. Za to patologie typu Łukowska, które ośmieszyły Trójkę i formalnie ma podstawy do wylotu - nagana, największa krytyka i wstyd dla firmy, wizerunkowe dno (prawa rączka Ciechana), nadal na etaciku.
odpowiedź
User
W.
Jaka umowa? Skoro pracuje jako taksówkarz to na jakiej podstawie jest związany umową z Polskim Radiem. Ma dostęp do służbowej poczty? Ciekawe, czyli pracując u innego pracodawcy ma dostęp do poufnych informacji. Bardzo ciekawe. Widać pan Migała stanowi wyjątek. Wszystkim pracownikom blokuje się natychmiast pocztę w celu zablokowania wycieku informacji (konkurencja). Miś Migała jest wyjątkiem.
odpowiedź