SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Rybicki p.o. dyrektora TVP3 Gdańsk. Pozostaje szefem ośrodka w Bydgoszczy

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zdecydował o wyznaczeniu Michała Rybickiego na pełniącego obowiązki dyrektora ośrodka TVP3 Gdańsk. Rybicki połączy tę funkcję z dotychczasową: kierowaniem TVP3 Bydgoszcz. I to najprawdopodobniej na stałe, gdyż wkrótce - jak się dowiadujemy - zarząd wystąpi do RMN o zatwierdzenie go na nowym stanowisku. Rybicki zastępuje zawieszoną Joannę Strzemieczną-Rozen.

Michał Rybicki, fot. facebookArticle

Strzemieczna-Rozen została zawieszona w obowiązkach służbowych w piątek przez prezesa Mateusza Matyszkowicza; TVP nie podała oficjalnie żadnych powodów, jednak członek rady programowej TVP, były prezes nadawcy, Janusz Daszczyński, sugerował w swoim wpisie na Facebooku, że Matyszkowicz miał dość kłopotów z „niestabilną” dyrektorką.

W poniedziałek prezes publicznego nadawcy pojawił się w gdańskim ośrodku TVP3 i przedstawił załodze Michała Rybickiego, którego wyznaczył na pełniącego obowiązki dyrektora ośrodka. Rybicki od września 2019 roku szefuje już TVP3 Bydgoszcz – teraz, jak się dowiadujemy, będzie łączył te funkcje. Niebawem zarząd TVP ma złożyć wniosek do Rady Mediów Narodowych o wyznaczenie go na stałe na to stanowisko - co oznacza, że Rybicki będzie zarządzał dwoma ośrodkami TVP3 (jeśli wyrazi na to zgodę Rada, gdyż to ona ma kompetencje powoływania szefów lokalnych ośrodków TVP).

Zanim został szefem TVP3 Bydgoszcz, Rybicki kierował zespołem wydawców portalu TVP.Info oraz był wydawcą  w TVP Info.

Od jesieni - zmiany w kilku ośrodkach TVP3

Zawieszenie Joanny Strzemiecznej-Rozen to kolejna już dymisja w ośrodkach regionalnych TVP. Zaraz po objęciu stanowiska Mateusz Matyszkowicz zdymisjonował z funkcji dyrektora TVP3 Białystok Eugeniusza Szpakowskiego, który kierował ośrodkiem od lutego 2016 roku.

Jeszcze we wrześniu 2022 roku szef TVP zdecydował, że powierzy obowiązki dyrektor TVP3 Białystok Agnieszce Giełażyn-Sasimowicz, wcześniej dziennikarce TVP i rzeczniczce miejscowego oddziału Wód Polskich. Pod koniec stycznia Matyszkowicz zwrócił się do RMN o zatwierdzenie tej nominacji, a miesiąc później Rada z Krzysztofem Czabańskim na czele zgodziła się na to.

Matyszkowicz odwołał ponadto m.in. dyrektora TVP3 Katowice Macieja Wojciechowskiego, szefa Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych Łukasza Gresztę  oraz szefa TVP3 Pawła Gajewskiego. Telewizyjna "Trójka" jest od jesieni ub. roku zarządzana przez dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosława Olechowskiego.

Dołącz do dyskusji: Michał Rybicki p.o. dyrektora TVP3 Gdańsk. Pozostaje szefem ośrodka w Bydgoszczy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzesiok
Co oni wyprawiają TVP...masakra jakaś
odpowiedź
User
Helmut Klopp
Ciężko się siedzi na dwóch stołkach i bardziej doskwierają hemoroidy.
odpowiedź
User
Jan Pìerre Doliński
Co oni wyprawiają TVP...masakra jakaś


Wszystko flaszki olejem. Kurski uciekł.
odpowiedź