SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Winnicki Entertainment przejmuje kanał TVR. „Nowa ramówka z rozrywką”

Firma Michała Winnickiego - Michał Winnicki Entertainment - przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce Nova Media, dotychczasowego właściciela kanału TVR. Stacja ruszy z nową ramówką w połowie grudnia.

W połowie 2015 roku Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość spółki TVR, nadawcy kanału TVR. Spółka Nova Media wygrała przetarg na nabycie TVR od syndyka masy upadłościowej.

W środę 30 listopada br. firma Michał Winnicki Entertainment, której właścicielem jest Michał Winnicki, przejęła większościowy pakiet udziałów (51 proc.) w spółce Nova Media, pozostałe zakupił fundusz inwestycyjny. Podpisana została również umowa o współpracy outsourcingowej pomiędzy spółkami Nova Media i Michał Winnicki Entertainment, która udzieliła pożyczki Nova Media na spłatę wszystkich zobowiązań. Winnicki został powołany również na prezesa i tworzy jednoosobowy zarząd.

Kanał TVR rozpoczął nadawanie w 2010 roku jako stacja o tematyce rolniczej. Z czasem poszerzył profil i zaczął się określać jako stacja opisująca spędzanie wolnego czasu poza miastem. Na jej antenie emitowane były programy informacyjne, publicystyczne, poradnicze czy rozrywkowe. Pierwsze problemy stacji zaczęły się w 2014 roku, gdy części pracowników nie przedłużono umów. Z anteny zniknęło kilka flagowych programów, a kanał został usunięty z satelity. W połowie 2015 roku nadawca stacji postawiony został w stan upadłości.

Stacja jednak dalej nadawała. Obecnie jest dostępna w ofercie sieci kablowych takich jak UPC Polska, Vectra czy Toya. 15 grudnia ruszy nowa ramówka, a jej nowym sloganem będzie „TVR - Twoja Rozrywka”. W ofercie znajdą się programy poświęcone spędzaniu czasu na łonie natury, seriale animowane, programy dokumentalne oraz filmy i seriale.

Michał Winnicki prowadził negocjacje w sprawie włączenia do portfolio kanału TVR od początku roku. Nie ujawnia jednak wysokości transakcji, zasłaniając się tajemnicą spółki.

- Naszym celem jest stworzenie wiodącej grupy medialnej, nadającej wiele różnorodnych kanałów tematycznych. Nasze kanały z roku na rok rosną, a dzięki przejęciom możemy jeszcze szybciej się rozwijać i korzystać z efektu synergii. W temacie M&A nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Konsolidacja tematycznych kanałów telewizyjnych w ramach Grupy MWE to cel także na 2017 rok - mówi Michał Winnicki.

Winnicki zapowiada również dalsze przejęcia - w tej sprawie spółka finalizuje negocjacje z nadawcami czterech stacji telewizyjnych.

Firma Michał Winnicki Entertainment jest obecnie nadawcą czterech kanałów tematycznych: Adventure, Power TV, Nuta.TV i Top Kids.

Dołącz do dyskusji: Michał Winnicki Entertainment przejmuje kanał TVR. „Nowa ramówka z rozrywką”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
TVR kanałem rozrywkowym? Ale jaja. Zatem mamy: ZOOM, WP, METRO, TVR oferujące praktycznie to samo. Pewnie puszczą 3h kabaretu "Ani Mru Mru", który śmieje się sam do siebie i to będzie ta rozrywka.
odpowiedź
User
Kris
Nowa formuła programu, a co z zapisami koncesji? Koncesje telewizyjne są niezbywalne, a na zmianę formatu programowego musi zgodzić się KRRiT. Ciekawe jakie jest stanowisko KRRiT w tym temacie? TVR już raz upadł, wiec ciekawe czy Pan Winnicki udokumentuje, że ma środki na finansowanie kanału? Na razie stacje pod jego "parasolem" nie mogą przekroczyć 0,05% SHR, więc ciężko mówić o zyskach z tej działalności.
odpowiedź
User
koko
Nowa formuła programu, a co z zapisami koncesji? Koncesje telewizyjne są niezbywalne, a na zmianę formatu programowego musi zgodzić się KRRiT. Ciekawe jakie jest stanowisko KRRiT w tym temacie? TVR już raz upadł, wiec ciekawe czy Pan Winnicki udokumentuje, że ma środki na finansowanie kanału? Na razie stacje pod jego "parasolem" nie mogą przekroczyć 0,05% SHR, więc ciężko mówić o zyskach z tej działalności.

Pomyliłeś pojęcia - czym innym jest koncesja naziemna, a innymi prawami rządzi się koncesja satelitarna jaką miał i ma TVR. Satelitarna koncesja to 10 tyś złotych i możesz sobie tam wpisać co chcesz i nadawać co chcesz , właścicielem jest ten kto chce ...a KRRiT może sobie wyrażać chęci i pragnienia. Inwestor niczego nie musi udowadniać - kupuje koncesje i może jej niewykożystac i zbankrutować na drugi dzień. Pan Winnicki ma słabe kanały (nie widziałem żadnego) i nie interesuje mnie ta tematyka, ale arytmetyka - jeśli ma kanał mający 0,05% SHR a pomnożysz to przez liczbę kanałów o tej samej oglądalności to robi się już dobrze. Jeśli akwizycja i budowa kanałów dla taniokosztowego nadawcy jest opłacalna , to jak widać jest opłacalny interes. Nie musi liczyć na szybki zwrot.
odpowiedź