SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 i "Raport o stanie świata" Dariusza Rosiaka wysyłają Michała Żakowskiego do Afganistanu

Radio 357 i Dariusz Rosiak, twórca podcastu “Raport o stanie świata”, wysyłają do Afganistanu wspólnego korespondenta. Będzie nim Michał Żakowski, dziennikarz przygotowujący w Radiu 357 audycję międzynarodową “Na dachu świata”.

Michał Żakowski, fot. Darek Kawka/Radio 357Article

- W Radiu 357 relacjonujemy ważne wydarzenia krajowe i zagraniczne dzięki sieci naszych korespondentów. Afganistan jest w centrum uwagi po niedawnym przewrocie politycznym. Doświadczenie Michała Żakowskiego gwarantuje, że będą to najlepsze relacje radiowe, jakie da się zrobić. Fakt, że robimy to wspólnie z “Raportem o stanie świata” to dodatkowy znak jakości dla tego przedsięwzięcia - mówi Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za ofertę programową.

- Reporterski wyjazd do Afganistanu to trudne wyzwanie, nie pozbawione ryzyka. Wymaga wszechstronnego przygotowania, umiejętności i odwagi. Cieszę się, że Michał, znakomity i doświadczony reporter podjął się tego zadania. Pomysł narodził się podczas naszych wspólnych rozmów. W Afganistanie mają miejsce wydarzenia o ogromnym znaczeniu dla całego świata.  Chcemy je zrozumieć i opowiedzieć o nich naszym Słuchaczom. Będziemy u źródeł tych wydarzeń - zapowiada Dariusz Rosiak, autor podcastu “Raport o stanie świata”.

Zarówno Radio 357, jak i “Raport o stanie świata” są finansowane przez słuchaczy poprzez zbiórki na platformie Patronite.

- Z rozmów z ekipą Patronite wiemy, że wielu Patronów podcastów Darka wspiera także Radio 357. To dla nas sygnał, że szukają dobrej, pogłębionej publicystyki międzynarodowej. Dlatego ta współpraca jest bardzo naturalnym krokiem. Dzielimy się kosztami i wspólnie zabieramy Patronów w rejon, na który są skierowane oczy świata. Utrzymując przy tym znany i lubiany klimat dziennikarskiego warsztatu Darka i Michała - w tym gronie znamy się przecież od lat. Prosząc o wsparcie chcemy rewanżować się tym, co u nas najlepsze. Jestem pewien, że to nie jest ostatni pomysł, który realizujemy razem - mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Wyjazd Michała Żakowskiego w drugiej połowie października

Wyjazd Michała Żakowskiego planowany jest na drugą połowę października. Korespondent Radia 357 oraz “Raportu o stanie świata” spędzi w Afganistanie kilkanaście dni. Jego relacje ukazywać się będą na przełomie października i listopada.

- Afganistan nie daje o sobie zapomnieć i od lat jest miejscem zapalnym. Wielu osobom trudno jest zrozumieć sytuację - szczególnie decyzję o nagłym wycofaniu Amerykanów. Temat wracał w mojej pracy regularnie. Ostatnio już w Radiu 357 wywiad z Przemysławem Wójtowiczem - najskuteczniejszym polskim snajperem. Zaraz potem dramatyczna ewakuacja afgańskiej rodziny, którą słuchacze mogli de facto śledzić podczas “Na dachu świata”. Teraz chcę opowiedzieć więcej, dotrzeć do miejsc i do Afgańczyków. I wspólnie ze słuchaczami spróbować zrozumieć co się tam teraz dzieje - dodaje Michał Żakowski, dziennikarz Radia 357 specjalizujący się w tematyce międzynarodowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Premierowe odcinki “Raportu o stanie świata” emitowane będą w soboty. W Afganistanie powstawać będzie także autorska audycja Michała Żakowskiego “Na dachu świata”, emitowana w niedziele o 14.00 na antenie Radia 357, dostępna także na platformie podcastowej “Twoje 357”. Materiały foto i video będą publikowane w kanałach społecznościowych Radia 357.

- Treści relacji będą się uzupełniały, warto słuchać ich i u Darka Rosiaka, i w Radiu 357 by mieć pełen obraz tego, co w tej chwili dzieje się w Afganistanie. W ten sposób możemy z “Raportem” promować się wzajemnie i dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców - dodaje Katarzyna Pruchnicka.

Michał Żakowski przez dwie dekady w Trójce

Do zespołu Radia 357 Michał Żakowski dołączył w maju br. Wcześniej pożegnał się z radiową Trójką, z którą był związany od 2000 roku (z krótką przerwą w 2007 roku na pracę w Radiu ZET).

Współtworzył audycje „Świat i ludzie”, „Klub Trójki”, „Europa od kuchni” oraz „Żyjemy w Europie”, przez trzy lata przygotowywał też treści dla Polskiego Radia 24. Jako wysłannik relacjonował dla Polskiego Radia ważne wydarzenia z różnych miejsc na świecie, m.in. wybory prezydenckie w USA w 2012 roku oraz starcia w Aleppo.

Radio 357 i "Raport o stanie świata" ze zbiórkami na Patronite

Po roku od startu zbiórki Radio 357 jest na pierwszym miejscu spośród wszystkich projektów finansowanych poprzez serwis crowdfundingowy Patronite. Jest liderem zarówno pod względem liczby patronów, jak i wysokości kwoty wsparcia. Stacja ma obecnie 33,6 tys. patronów, którzy są gotowi co miesiąc przekazywać łącznie ponad 683 tys. zł. W sumie w ciągu roku stacja uzbierała na swoją działalność 7,2 mln zł.

"Raport o stanie świata" Dariusz Rosiak uruchomił po tym, jak w styczniu 2020 r. Polskie Radio nie przedłużyło z nim umowy. Ogłosił wówczas zbiórkę w serwisie Patronite.pl, gdzie do tej pory zebrał ponad 1,27 mln zł, a zadeklarowana kwota miesięcznego wsparcia od ponad 5,5 tys. patronów wynosi ponad 83,9 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 i "Raport o stanie świata" Dariusza Rosiaka wysyłają Michała Żakowskiego do Afganistanu

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
Potrzebne to jak majtki pani lekkich obyczajów.
odpowiedź
User
Marcin
Potrzebne to jak majtki pani lekkich obyczajów.

qrna, nie słuchaj ale też nie przeszkadzaj innym.
odpowiedź
User
Czabański, daj pyska
Zaskakującym efektem nieudolności osób zarządzających Polskim Radiem jest polepszenie oferty dobrych podcastów o tematyce międzynarodowej. Sam jeden Rosiak ma teraz trzy razy więcej materiału niż za nieboszczki Trójki.
odpowiedź