SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Żołądkowski odpowiada za muzykę w Trójce

Michał Żołądkowski jest obecnie kierownikiem redakcji muzycznej w Programie Trzecim Polskiego Radia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Stanowisko to pozostawało nieobsadzone od momentu, gdy Łukasz Ciechański przestał odpowiadać za listę piosenek, które są grane w ciągu dnia na antenie Trójki.

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

Ostatnim kierownikiem redakcji muzycznej w Trójce był Łukasz Ciechański. Na początku listopada ub.r. poinformował on na swoim Facebooku, że rezygnuje ze stanowiska, bo wyjeżdża za granicę, choć dalej będzie układać playlistę. To zestaw piosenek, które można usłyszeć na antenie przez cały dzień. Jak się jednak okazało, kilka tygodni później za playlisty w stacji odpowiadał już Michał Żołądkowski, który dołączył do Programu Trzeciego Polskiego Radia miesiąc wcześniej. Formalnie nadal jednak nie piastował stanowiska zajmowanego wcześniej przez Łukasza Ciechańskiego.

- Kierownikiem redakcji muzycznej w Programie Trzecim jest pan Michał Żołądkowski - potwierdza nam teraz Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia. Nie chce jednak powiedzieć, od kiedy zajmuje on to stanowisko. Na stronie rozgłośni nadal pod nazwiskiem nowego kierownika muzycznego Trójki widnieje jedynie podpis: "prezenter".

Zarządzał muzyką w Radiu Wawa i Radiu Kolor

Michał Żołądkowski to dziennikarz radiowy z prawie 30-letnim doświadczeniem, który w drugiej połowie października ub.r. dołączył do Trójki. Obecnie prowadzi w niej programy muzyczne, m.in. sobotnią audycję "Gra gitara" (w godz. 17-20) oraz niedzielne "Spotkania trzeciego stopnia" (w godz. 12-14), czyli rozmowy ze znanymi osobami (najczęściej muzykami), które opowiadają o sobie, muzyce, której słuchają, inspiracjach, życiu zawodowym i prywatnym.

Michał Żołądkowski dwukrotnie był dyrektorem muzycznym, najpierw w Radiu Wawa, z którym był związany w latach 1995-2013, a następnie w warszawskim Radiu Kolor (w 2016 r.).

Trójka ma 2 proc. słuchalności

W Trójce muzyka z playlisty pojawia się przede wszystkim w pasmach programowych nadawanych w ciągu dnia. Wówczas prowadzący audycję ma zapewnioną listę piosenek, które może zagrać w swoim programie (dopuszczalne są jednak jego ingerencje). Playlista nie obejmuje audycji autorskich, ale - jak się dowiadujemy - do każdego programu jest przygotowany zestaw utworów, gdyby autorowi audycji zabrakło pomysłów, jaką muzyką wypełnić swój program (chodzi tu o audycje publicystyczne, a nie muzyczne).

W najnowszym badaniu Radio Track (luty-kwiecień 2023 r.) realizowanym przez pracownię Kantar Polska udział Trójki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2 proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Żołądkowski odpowiada za muzykę w Trójce

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K2
Mam nadzieję, że sapacze i pretensjonalni arogancki pokroju Manna, Kaczkowskiego czy Niedźwieckiego nie wrócą już do PR.
odpowiedź
User
muzyk
ej portalu profesjonalny, przecież on tym się zajmuje od pół roku jak nie dłużej. ale hot news
odpowiedź
User
mariuszek
Mozecie pisac co chcecie,ale nikt nie zaprzeczy ze playlista nadawana obecnie w Trojce jest najciekawsza co najmniej od odejscia starej zalogi.
odpowiedź