SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michalina Olszańska-Rozbicka gwiazdą pierwszego numeru "Playboya" z nową naczelną

Anna Mierzejewska została pierwszą w 27-letniej historii redaktor naczelną polskiej edycji magazynu "Playboy" (Marquard Media Polska) - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Pierwszy numer zrealizowany pod jej kierownictwem ukaże się na rynku 12 czerwca. Na okładce pojawiła się Michalina Olszańska-Rozbicka.

Ze stanowiskiem redaktora naczelnego w maju br. pożegnał się Robert Ziębiński, który we wstępniaku do czytelników tłumaczył, że zajmie się teraz m.in. pisaniem i wydawaniem książek. Na stanowisku zastąpiła go Anna Mierzejewska – wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. To pierwsza kobieta w 27-letniej historii polskiej edycji tego magazynu na stołku naczelnej.

- "Playboy" od zawsze kojarzył się z siłą wprowadzającą zmiany. Kobieta na stanowisku naczelnej tego tytułu jest więc naturalną koleją rzeczy. To magazyn, w którym twórcy nie boją się kontrowersyjnych tematów, przełamujących tabu. Nigdy nie brakowało również zmysłowych zdjęć kobiet, które reprezentują coraz szerszą i bardziej zróżnicowaną grupę odbiorców. Media społecznościowe stwarzają możliwość coraz większej interakcji z czytelników, a co za tym idzie ukształtowania Playboya jako miejsca ciekawej i wartościowej dyskusji. Należy pamiętać, że współczesny świat, również ten widziany z męskiej perspektywy, nie może istnieć bez silnego, kobiecego głosu - komentuje Anna Mierzejewska, redaktor naczelna "Playboy'a" dla Wirtualnemedia.pl.

Ewolucja na łamach nowego wydania

Motywem przewodnim Playboya pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej będzie hasło SEKS.MISJA. Jak podaje wydawnictwo, pierwszy człon motywu „Seks” odnosi się do erotyzmu, który nadal będzie nieodłącznym elementem pisma. Z kolei „Misja” ma zawierać w sobie obietnicę poruszania na łamach magazynu ważnych i potrzebnych tematów.

Bijan Khezri, prezes zarządu Marquard Media Polska, szef Marquard Media Group zmianę na stanowisku redaktor naczelnej komentuje jako „bezpośrednie nawiązanie do misji wydawnictwa, któremu od początku istnienia Marquard Media Group, założonemu w Szwajcarii na początku lat 60-tych przez Jürga Marquarda, przyświecał jeden cel - być czynnikiem popychającym do zmian, wzmacniającym pojawiające się na rynku trendy tworząc jednocześnie platformę do dyskusji oraz budowania tożsamości”.

- "Playboy" od zawsze tworzył wyjątkową przestrzeń medialną adresowaną do osób o otwartych umysłach, wypełnioną kobiecym pięknem i przyjemnościami życia. I choć ta przestrzeń wciąż istnieje, wymaga modyfikacji. Zapraszamy tym samym naszych czytelników do wzięcia aktywnego udziału w kreowaniu nowej przestrzeni, gdzie - dotychczas wyłącznie męski świat Playboya – jest otwarty również na kobiety - wykraczając poza strefę wyłącznie wizualną – podkreśla.

Pierwszy numer "Playboy'a" prowadzony przez nową redaktor naczelną pojawi się na rynku 12 czerwca. Na okładce i w głównej sesji zdjęciowej wydania pojawi się aktorka Michalina Olszańska-Rozbicka. Została pokazana w obiektywie Piotra Stokłosy, fotografa mieszkającego na co dzień w Paryżu i związanego z agencją Warsaw Creatives. W magazynie znajdą się także m.in. wywiady z Martinem Lewandowskim, Tomaszem Organkiem i Tomaszem Raczkiem - pierwszym naczelnym polskiej edycji Playboya, a także opowiadanie autorstwa Piotra Fiedlera.

Anna Mierzejewska ma 27 lat, a funkcję redaktor naczelnej objęła w wieku 27 lat - w tym samym, w którym Hugh Hefner stworzył ten magazyn w USA. Od początku swojej kariery jest  związana z Marquard Media Polska, pracowała m.in. w drukowanych oraz internetowych wydaniach magazynów Cosmopolitan i Joy. Uczy się w Polskiej Szkole Reportażu.

Mateusz Zieliński przechodzi do redakcji "Playboy'a"

Pisaliśmy już o tym, że z naszych ustaleń wynika także, że Mateusz Zieliński będzie teraz sekretarzem redakcji "Playboy'a". Poprzednio był redaktorem naczelnym CKM oraz przez trzy miesiące – zastępcą redaktora naczelnego. Wcześniej pracował także jako sekretarz tej redakcji. Był także dziennikarzem „Gazety Wyborczej”.

Ze stanowiskiem redaktora naczelnego w maju br. pożegnał się Robert Ziębiński, który we wstępniaku do czytelników tłumaczył, że zajmie się obecnie m.in. pisaniem i wydawaniem książek.

Natomiast redaktorem naczelnym "CKM" został Paweł Jaśkowski, który potwierdził to na swoim profilu facebookowym. Poprzednio przez nieco ponad rok pracował w Wirtualnej Polsce jako wydawca serwisów lifestylowych.

Wcześniej był już związany z "CKM". Od marca 2011 do stycznia 2016 roku był dziennikarzem witryny internetowej magazynu, potem przez prawie dwa lata jego szefem i zastępcą redaktora naczelnego „CKM”, a pod koniec 2017 roku - przez kilka miesięcy zarządzał wszystkimi serwisami Marquard Media Polska dla mężczyzn (także Playboy.pl i Esquire.pl). Następnie współpracował z "CKM" jako producent sesji fitness.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Playboya” wynosiła 21 632 egz. (8,2 proc. mniej niż rok wcześniej), a „CKM” - 14 200 egz. (po spadku o 27,5 proc. w skali roku).
 

Dołącz do dyskusji: Michalina Olszańska-Rozbicka gwiazdą pierwszego numeru "Playboya" z nową naczelną

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mariusz
Olszanska jest super choc niekoniecznie w Playboyu.... czy w takim pisemku jak Playboy jest wskazane pokazywać nagie kobiety w ciąży?
odpowiedź
User
wojtek
Szukaja nowego targetu wsrod feministek i lesbijek? Interesujace.
odpowiedź
User
Dr Abinka
Okładka zacna; godna fanzinu dla wielbicieli gum do żucia i/lub mordoklejek.
odpowiedź