SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michel Khalaf będzie prezesem i dyrektorem generalnym MetLifeza Stevena Kandriana

Od maja 2019 funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy ubezpieczeniowej MetLife obejmie Michel Khalaf, który obecnie kieruje firmą w regionie EMEA i w USA. Dołączy też do zarządu spółki.Dotychczasowy prezes, Steven Kandarian, przechodzi na emeryturę.

Michel Khalaf Article

Po odejściu na emeryturę prezesa Stevena Kandariana funkcję prezesa niewykonawczego MetLife obejmie Glenn Hubbard. Jest obecnie niezależnym głównym dyrektorem MetLife, od 2007 roku zasiada w zarządzie.

Od 2004 r. Hubbard jest dziekanem oraz profesorem ekonomii i finansów w Russell L. Carsona Graduate School of Business na Uniwersytecie Columbia, a w latach 2001– 2003 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Doradców Ekonomicznych Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

– Steve Kandarian udowodnił, że jest silnym i skutecznym liderem MetLife. Podejmował śmiałe decyzje, kwestionując przyznanie MetLife statusu SIFI (systemowo istotnej instytucji finansowej) oraz wydzielając działalność detaliczną w USA  – ocenia Glenn Hubbard.

Michel Khalaf prezesem MetLife od maja

Michel Khalaf, który obejmie prezesurę w MetLife od 1 maja 2019 roku, obecnie pełni funkcję prezesa MetLife w regionie EMEA (od 2011 r.). Od lipca 2017 r. kieruje amerykańskim oddziałem firmy.

Przed objęciem stanowiska prezesa w regionie EMEA, Khalaf pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego MetLife w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA). Dołączył do MetLife po przejęciu American Life Insurance Company (Alico) od American International Group (AIG) w 2010 r.

Pracę w Khalaf MetLife rozpoczął w kwietniu 2005 r. jako wiceprezes wykonawczy i dyrektor inwestycyjny (CIO). W latach 2007–2011 wdrażał strategię MetLife, określającą najważniejsze obszary biznesowe w firmie.

Michel Khalaf ukończył Syracuse University, gdzie uzyskał tytuł inżyniera oraz tytuł MBA w dziedzinie finansów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michel Khalaf będzie prezesem i dyrektorem generalnym MetLifeza Stevena Kandriana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl