SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Globalna awaria narzędzi Microsoftu

Na całym świecie użytkownicy zgłaszają problemy z funkcjonowaniem narzędzi koncernu Microsoft - komunikatorów Teams i Skype, poczty Outlook i oprogramowania do pracy biurowej.

Ze strony monitorującej awarie w sieci internetowej DownDetector wynika, że użytkownicy masowo od środowego poranka zgłaszają problemy z funkcjonowaniem Microsoft Teams, pakietu biurowego Microsoft 365 (dawniej Office), poczty elektronicznej Microsoft Outlook czy komunikatora Skype.

Awaria narzędzi Microsoft

Zgłaszane są kłopoty m.in. z uruchomieniem narzędzi w wersji na komputerach osobistych i w aplikacji.

skriny: Dowdetector

Jak podaje w komunikacie Microsoft, użytkownicy mają problemy z korzystaniem z usług: Microsoft Teams, Exchange Online, Outlook, SharePoint Online, OneDrive for Business, Microsoft Graph -PowerBi , Microsoft 365 Admin Center. Awaria wynika z nieprawidłowości w konfiguracji sieci.  

"Analizujemy najlepszą strategię łagodzenia skutków, aby rozwiązać [problem] bez powodowania dodatkowych skutków" - podano na stronie Microsoft.

Według informacji agencji Reuters, awaria występuje m.in. w USA, Japonii, Australii, Indiach i ZEA. Tylko z Microsoft Teams korzysta na całym świecie 280 mln użytkowników.

- Zidentyfikowaliśmy potencjalny problem z siecią i sprawdzamy dane telemetryczne, aby określić kolejne etapy rozwiązywania problemów - informuje Microsoft.

 

Dołącz do dyskusji: Globalna awaria narzędzi Microsoftu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl