SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominika Bettman za Marka Loughrana na czele Microsoftu w Polsce

W grudniu br. Dominika Bettman zacznie pracę jako dyrektor generalna polskiego oddziału Microsoftu. Zastąpi na tym stanowisku Marka Loughrana, który zarządzał firmą przez 4,5 roku.

Dominika BettmanArticle

Dominika Bettman jako dyrektor zarządzająca będzie odpowiedzialna za wszystkie działania Microsoftu w Polsce, w tym za realizację planu transformacji Polskiej Doliny Cyfrowej.

- Technologia, która przenika obecnie do wszystkich dziedzin biznesu i życia, fascynuje mnie ze względu na możliwości, jakie daje nam, aby zmieniać świat na lepsze. W Polsce jesteśmy obecnie na drodze prawdziwie transformacyjnych cyfrowych zmian. Ważne jest, abyśmy podchodzili do tej szansy z naciskiem na zrównoważony i odpowiedzialny biznes. Dużą rolę w tej zmianie odgrywa również transformacyjne przywództwo, które łączy ludzi we wspólnym działaniu i odpowiadaniu na zmiany - komentuje Dominika Bettman.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Tego wszystkiego poszukuję na swojej drodze i to właśnie najmocniej zmotywowało mnie do dokonania tej zmiany. Moja nowa rola w Microsoft daje wiele możliwości rozwijania właśnie takich inicjatyw i cieszę się na współpracę z zespołem, naszymi klientami i partnerami, aby pomóc w kształtowaniu lepszej przyszłości dla Polski, napędzanej przez innowacje, odpowiedzialność i inkluzywne przywództwo - wylicza.

Dominika Bettman w Lewiatanie i Open Eyes Economy Summit

Dominika Bettman jest wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, przewodniczy Radzie Odpowiedzialnego Przywództwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Radzie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Od lipca 2019 r. zasiada również w radzie programowej Open Eyes Economy Summit, a od grudnia 2020 roku w Radzie Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Jest autorką książki „Technologiczne magnolie”. Ekonomistka z wykształcenia. Ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

Z polskim Microsoftem żegna się Mark Loughran

Na stanowisku dyrektora generalnego Microsoftu w Polsce Dominika Bettman zastąpi Marka Loughrana, który pełnił tę funkcję od kwietnia 2017 roku.

- Dziękuję całemu zespołowi Microsoft, z którym miałem zaszczyt pracować. Dziękuję naszym współpracownikom, partnerom, a w szczególności organizacjom i firmom, które zdecydowały się na technologiczną transformację. Jestem głęboko przekonany, że dzięki wybitnym talentom, duchowi przedsiębiorczości oraz szybko transformującemu się sektorowi przedsiębiorstw, od małych do dużych, Polska ma ogromny potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy, co podkreśla inwestycja Microsoft o wartości 1 miliarda dolarów, którą ogłosiliśmy w zeszłym roku w Polsce - komentuje Loughran.

W maju ub.r. Microsoft zapowiedział uruchomienie projektu, w ramach którego stworzy w Polsce nowy ośrodek typu data center i zainwestuje w naszym kraju miliard dolarów na rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z państwowym podmiotem Operator Chmury Krajowej.

Zarejestrowana w Polsce spółka Microsoft w roku finansowym od połowy 2019 do połowy ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 1,6 proc. do 402,71 mln zł oraz zysku netto z 65,3 do 65,57 mln zł. 92 proc. wpływów pochodziło od dwóch irlandzkich spółek Microsoftu, którym firma świadczy usługi doradcze. Głównym obszarem jej sprzedaży stają się usługi chmurowe.

Cały koncern Microsoft w roku fiskalnym zakończonym w czerwcu br. zanotował wzrost przychodów o 18 procent i 61,3 mld dolarów zysku netto. Największym motorem wzrostów finansowych firmy okazały się usługi oferowane w ramach chmury internetowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dominika Bettman za Marka Loughrana na czele Microsoftu w Polsce

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Realista
Kobieta na takim stanowisku można oznaczać tylko jedno... KATASTROFA kobieta pogrąży Microsoft tak samo jak kobieta szefująca YouTube to nie przypadek że gigantów technologicznych korporacji tworzyli mężczyźni ojcowie założyciele
odpowiedź
User
Gratulacje
Świetna wiadomość! D. Bettman to ważna postać dla kobiet w biznesie i ta decyzja to ważny symbol
odpowiedź
User
Luciferanus
Wydalona z Siemensa, fatalne zarządzanie firmą, brudne zaangażowanie firmy i pracowników w działalność polityczną ( strajk kobiet). Fatalne nastroje w firmie potwierdzone spadającymi na łeb na szyję wynikami ankiet pracowniczych. Wielu wartościowych pracowników odeszło i ma w planie odejście z powodu radykalnej polityki ciecia kosztów wszystkiego i na wszystkim. W zasadzie Siemensa wykorzystała do autopromocji, udzielania wywiadów, pisania książek i występowania w TV. Brak słowa sukces, matka porażki i hańby.Pracownicy Siemensa wierzą, że zabierze ze sobą ten ideologiczny i polityczny gnój. Jednak to pracownicy będą teraz musieli znieść następstwa rządów tej pani. Wstyd!
odpowiedź