SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft poprzez organizację Philanthropies będzie wspierał upowszechnianie nowych technologii

Finansowe i technologiczne wsparcie dla organizacji non-profit, rozwój edukacji pozwalającej na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań informatycznych i niwelowanie różnic w technologicznym rozwoju na świecie - to cele Microsoft Philanthropies, nowej organizacji powołanej przez Microsoft.

Bill Gates Article

O powołaniu do życia nowej organizacji charytatywnej na firmowym blogu poinformował Brad Smith, prezes i dyrektor ds. prawnych Microsoft Corporation.

Microsoft Philanthropies ma być strukturą wspierającą na całym świecie inicjatywy zmierzające do większej dostępności nowoczesnych technologii i edukacji, a także do zapewnienia zrównoważonego rozwoju dla wszystkich regionów świata.

Według zapowiedzi nowa organizacja będzie m.in. inwestować pieniądze oraz swoje rozwiązania technologiczne w inicjatywy non-profit zajmujące się udostępnianiem nowoczesnych technologii do mieszkańców tych regionów naszego globu, w których dostęp do nowoczesnych rozwiązań jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Innym wątkiem działalności Microsoft Philanthropies ma być wspieranie sektora edukacyjnego nie tylko poprzez inwestycje pieniężne, ale także oddanie do szerokiego użytku takich rozwiązań jak np. cloud computing. Microsoft zapowiada również, że w ciągu najbliższych trzech lat wyda na edukację komputerową w szkołach na całym świecie kwotę 75 mln dol.

- Naszym celem jest wspieranie każdej organizacji i każdego człowieka z osobna w osiąganiu ich ambitnych życiowych celów - podkreśla Brad Smith. - Nowa organizacja pomoże Microsoftowi realizować jedną z jego podstawowych misji, którą jest poprawienie jakości życia we współczesnym świecie.

Szefową Microsoft Philanthropies została mianowana Mary Snapp, która za działania organizacji będzie odpowiedzialna bezpośrednio przed Smithem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft poprzez organizację Philanthropies będzie wspierał upowszechnianie nowych technologii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl