SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft Teams ma ponad 20 mln użytkowników dziennie. Dystansuje Slacka, jego akcje w dół o ponad 9 procent

Microsoft poinformował, że jego korporacyjna platforma komunikacyjna Teams osiągnęła liczbę ponad 20 mln użytkowników korzystających z niej codziennie. To znaczący wzrost w porównaniu z lipcem 2019 r., a obecne wyniki pozostawiają daleko w tyle platformę Slack z 12 mln użytkowników. Akcje Slacka przegrywającego wyścig z Microsoftem tracą na wartości ponad 9 procent.

 

Article

Microsoft Teams to zaprezentowana jesienią 2016 r., a uruchomiona w 2017 r. platforma pozwalająca na profesjonalną komunikację przede wszystkim pomiędzy pracownikami jednej firmy. W założeniach Teams miała stać się konkurentem dla usługi Slack, która do tej pory dominowała w segmencie korporacyjnych komunikatorów.

Początkowo platformę Microsoft Teams zintegrowano z pakietem Office 365, jednak od 2018 r. udostępniono także jej samodzielną i darmową wersję.

W lipcu br. Microsoft poinformował, że liczba codziennych użytkowników Teams przekroczyła 13 mln. Teraz zaś koncern ujawnił, że ma już ponad 20 mln użytkowników korzystających z platformy każdego dnia. To oznacza dynamiczny wzrost biorąc pod uwagę, że w styczniu br. Teams miała zaledwie 8 mln odbiorców.

Microsoft informuje, że z jego aplikacji korzysta obecnie z górą 350 firm na świecie, wśród nich są m.in. Alcoa, L’Oreal oraz Telefonica.

Podane przez Microsoft dane oznaczają, że Slack z podaną w październiku br. liczbą 12 mln użytkowników coraz wyraźniej przegrywa wyścig z konkurentem. Z dezaprobatą przyjęli ten fakt inwestorzy. We wtorek przed zamknięciem notowań na Wall Street akcje Slacka traciły na wartości 9,54 proc. przy cenie 20,90 dol. za sztukę.

W zakończonym 30 września 2019 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 10,68 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,82 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 21 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 14 proc., z 29,08 miliarda dolarów do 33,06 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft Teams ma ponad 20 mln użytkowników dziennie. Dystansuje Slacka, jego akcje w dół o ponad 9 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl