SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft z rosnącymi przychodami, zysk w górę o 44 procent. Lokomotywą wzrostów usługi chmurowe

W pierwszym kwartale 2021 roku Microsoft osiągnął przychody przekraczające 41 mld dolarów, zaś zysk netto koncernu wzrósł o 44 procent. Przychody z usług w chmurze zwiększyły się o 23 procent, a wpływy serwisu LinkedIn poszły w górę o 25 procent.

Satya Nadella, CEO MicrosoftuArticle

W pierwszym kwartale 2021 r. zakończonym 31 marca Microsoft wypracował przychody w wysokości 41,706 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 19 proc. W raportowanym okresie zwiększył się także o 44 proc. zysk netto spółki, który zamknął się kwotą 15,457 mld dol.

Czytaj także: Za 19,7 mld dolarów Microsoft przejmuje Nuance Communications. Inwestuje w nowoczesne usługi medyczne

Usługi motorem wzrostów

Jak podaje Microsoft w pierwszym kwartale 2021 r. segment Productivity and Business przyniósł przychody w wysokości 13,6 mld dol. po wzroście w skali roku o 15 proc. Komercyjne usługi biurowe koncernu zanotowały wzrost o 14 proc., a przychody z płatnej wersji pakietu Office 365 wzrosły o 22 proc. Z kolei należący do Microsoftu serwis społecznościowy LinkedIn zwiększył wpływy o 25 proc.

W raportowanym okresie przychody z chmury oferowanej przez koncern osiągnęły poziom 15,1 mld dol. po wzroście rok do roku o 23 proc. Produkty serwerowe oraz usługi chmurowe wzrosły o 26 proc., zaś platforma Azure zanotowała wpływy wyższe o 50 proc.

Czytaj także: Tryb multiplayer za darmo dla gier na platformie Xbox. Na liście Fortnite i Roblox

Dział Personal Computing zanotował kwartalnie wzrost wpływów o 19 proc. do kwoty 13 mld dol. Przychody z Windows OEM podskoczyły o 10 proc., a ze sprzedaży konsoli Xbox oraz towarzyszących jej produktów i usług – o 34 proc. Wpływy z reklam w wyszukiwarce były wyższe o 17 proc., z kolei przychody ze sprzedaży komputerów z linii Surface zwiększyły się rok do roku o 12 proc.

 

Dołącz do dyskusji: Microsoft z rosnącymi przychodami, zysk w górę o 44 procent. Lokomotywą wzrostów usługi chmurowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl