SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft z ponad 30 mld USD przychodu i 8,8 mld dolarów zysku. Wycena: bilion dolarów

Microsoft ma za sobą bardzo udany kwartał, zdecydowanie lepszy niż oczekiwali analitycy. Przełożyło się to na giełdowe wzrosty i wycenę spółki przekraczającą ponad bilion dolarów.

Article

W zakończonym 31 marca 2019 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 8,81 miliarda dolarów, w porównaniu do 7,42 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 19 proc.).

W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 14 proc., z 26,82 miliarda dolarów do 30,57 miliarda dolarów.

Wszystkie działy Microsoftu zanotowały wyraźne wzrosty. Przychód działu Intelligent Cloud zwiększył się rok do roku o 22 proc., do 9,7 miliarda dolarów, działu Productivity and Business Processes - o 14 proc., do 10,2 miliarda dolarów, a działu More Personal Computing - o 8 proc., do 10,7 miliarda dolarów.

W przypadku produktów serwerowych i usług chmurowych przychód wzrósł o 27 proc., głównie dzięki platformie Azure, która wygenerowała 73-proc. wzrost.

Sprzedaż systemu Windows Pro partnerom OEM wzrosła o 15 proc., ale Windowsa spadła o 1 proc. Natomiast w przypadku Windowsa sprzedawanego bezpośrednio firmom wraz z towarzyszącymi mu usługami, przychód zwiększył się o 18 proc.

Seria urządzeń Surface wygenerowała 1,33 miliarda dolarów przychodu, przy wzroście o 21 proc.

W segmencie gier koncern z Redmond zanotował 5-proc. wzrost przychodu. Microsoft nie podał wyników sprzedaży konsol Xbox One, ale ujawnił, że usługa Xbox Live ma już 63 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie (+7 proc. r/r). Przychód z oprogramowania i usług towarzyszących platformie Xbox zwiększył się w ujęciu rocznym o 12 proc., głównie dzięki wysokiej sprzedaży gier oferowanych przez firmy trzecie oraz rosnącej liczbie subskrypcji.

Z kolei wyszukiwarka Bing, pomijając koszty akwizycji ruchu, wygenerowała o 12 proc. większy przychód niż rok wcześniej.

Ponadto Microsoft podał, że liczba konsumenckich subskrybentów Office 365 wzrosła do 34,2 miliona, a przychód LinkedIn zwiększył się o 27 proc.

Po przedstawieniu tak dobrych wyników finansowych, które zdecydowanie przekroczyły oczekiwania analityków, kurs akcji Microsoftu skoczył do 130,5 dolara za sztukę. Dzięki temu kapitalizacja spółki przekroczyła magiczny próg 1 biliona dolarów, co wcześniej udało się tylko dwóm firmom - Apple i Amazon.

Obecnie to Microsoft jest najdroższą spółką na amerykańskiej giełdzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft z ponad 30 mld USD przychodu i 8,8 mld dolarów zysku. Wycena: bilion dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl