SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft z rosnącymi przychodami i zyskiem. Azure w górę o 47 procent

W zakończonym 30 czerwca roku fiskalnym Microsoft zanotował wzrost przychodów o 14 procent, a zysk netto spółki przekroczył 44 mld dolarów. Motorem wzrostów był szczególnie segment usług chmurowych, w wypadku Azure przychody zwiększyły się o 47 proc. w dobie pandemii koronawirusa.

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za zakończony 30 czerwca br. czwarty kwartał fiskalny oraz za cały poprzedni rok obrachunkowy.

Mieszany czwarty kwartał

W ostatnim kwartale br. przychody Microsoftu osiągnęły kwotę 38,033 mld dol. (według standardu rachunkowości GAAP), co oznacza wzrost rok do roku o 13 proc. W tym samym okresie zysk netto spółki po spadku o 15 proc. dotarł do poziomu 11,202 mld dol.

Koncern podaje, że w ujęciu kwartalnym rosły wyniki w poszczególnych segmentach produktów i usług oferowanych przez Microsoft.

Czytaj także: LinkedIn zwolni niemal tysiąc osób z powodu pandemii koronawirusa

W czwartym kwartale o 5 proc. wzrosły przychody związane z platformą Office, zaś światowa liczba użytkowników Office 365 wzrosła do 42,7 mln. Serwisy chmurowe Microsoft zanotowały wzrost wpływów o 13 proc., a platforma internetowa Azure o rekordowe 47 proc.

Przychody związane z konsolą Xbox poszły w górę o 65 proc., zaś serwis LinkedIn odnotował wzrost wpływów o 10 proc.

Dobry rok Microsoftu

W zakończonym 30 czerwca roku finansowym Microsoft po wzroście przychodów o 14 proc. osiągnął w tym segmencie poziom 143,015 mld dol. W ujęciu rocznym zysk netto koncernu wyniósł 44,281 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 13 proc.

Na przestrzeni całego roku przychody związane z usługami chmurowymi wzrosły do 48,366 mld dol., a te dotyczące segmentu komputerów osobistych – 48,251 mld dol.

Czytaj także: Microsoft szykuje nowości w pakiecie Office. Zniknie Wstążka, programy w osobnym pasku na pulpicie

Dołącz do dyskusji: Microsoft z rosnącymi przychodami i zyskiem. Azure w górę o 47 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl