SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft z rosnącymi przychodami i zyskiem. Ponad 168 mld dolarów wpływów w skali roku

W zakończonym w czerwcu 2021 roku fiskalnym Microsoft zanotował wzrost przychodów o 18 procent, zaś zysk netto koncernu zamknął się kwotą 61,3 mld dolarów. Największym motorem wzrostów finansowych spółki okazały się usługi oferowane w ramach chmury internetowej.

Satya Nadella, CEO MicrosoftuArticle

Microsoft podał dane dotyczące wyników finansowych w drugim kwartale br., a także informacje biznesowe dotyczące całego roku fiskalnego zakończonego 30 czerwca 2021 r.

Przychody i zysk w górę

W ciągu drugiego kwartału 2021 r. Microsoft osiągnął przychody w wysokości 46,152 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 21 proc. W tym samym okresie firma wypracowała zysk netto w kwocie 16,458 mld dol. (w górę o 47 proc. rok do roku).

Czytaj także: Microsoft przedstawia Windows 365. System operacyjny jako usługa w chmurze

Dobre wyniki Microsoftu dotyczą także całego roku fiskalnego. W tym ujęciu koncern zanotował wpływy na poziomie 168,088 mld dol., co oznacza wzrost o 18 proc. rok do roku. Z kolei zysk netto firmy poszedł w górę o 38 proc. do poziomu 61,271 mld dol.

W komunikacie finansowym Microsoft informuje, że w okresie drugiego kwartału br. największy wzrost przychodów (o 30 proc. do wysokości 17,375 mld dol.) osiągnięto w segmencie usług związanych z chmurą obliczeniową.

Dział "productivity and business processes" zapewnił firmie 14,7 mld przychodów, co oznacza 25-procentowy wzrost rok do roku. Usługi Office dla firm odnotowały 20 proc. wzrost, zaś Office dla konsumentów 18 proc. Microsoft 365 dla konsumentów ma już 51,9 mln abonentów.

Na trzecim miejscu znalazł się dział "more personal computing, który przyniósł firmie 14,1 mld dol. przychodu, co oznacza 9 proc. wzrost rok do roku.

Z kolei wpływy pochodzące z systemu Windows poszły w dół o 3 proc., przychody związane z platformą Xbox i grami zmniejszyły się o 4 proc., zaś wpływy dotyczące komputerów z linii Surface wyniosły 1,38 mld dolarów i były w drugim kwartale mniejsze o 20 proc. rok do roku.

Czytaj także: Piotr Grzywacz w zarządzie Microsoft Polska

Rosną LinkedIn i Teams

LinkedIn w minionym roku zapewnił 10 mld dol. przychodu. Miniony kwartał przyniósł 46 proc. wzrost w porównaniu do kwartału sprzed roku, a w ujęciu rocznym serwis odnotował 27 proc. wzrost.

Popularność narzędzi reklamowych LinkedIn to główny powód zwiększonego przychodu platformy. Wzrost Marketing Solutions (narzędzi marketingowych stworzonych dla użytkowników LinkedIn) wyniósł 97 proc.

Microsoft dokonał akwizycji LinkedIn w 2016 roku, cena serwisu wyniosła wtedy 26,2 mld dol. W tamtym okresie LinkedIn generował 3,7 mld dol. przychodu rocznie i posiadał 430 mln użytkowników. Obecnie na platformie znajduje się 774 mln profili.

Tymczasem Microsoft Teams ma już 250 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. 80 mln użytkowników korzysta z tej usługi również na telefonie komórkowym. 124 klientów Microsoftu używa Teamsów dla 100 tys. użytkowników lub więcej, a niemal 3 tys. klientów dla 10 tys. użytkowników lub więcej.

 

Dołącz do dyskusji: Microsoft z rosnącymi przychodami i zyskiem. Ponad 168 mld dolarów wpływów w skali roku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dreadlylp
Amoxil Medication For Migraines
odpowiedź
User
Cheertedsem
Cheap Eurovan Zopiclone
odpowiedź
User
emboguerJ
Mambo 36
odpowiedź