SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft zaczyna ograniczać przestrzeń na dysku OneDrive, dane nie będą kasowane

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft rozpoczął cięcia przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive. Użytkownicy, którzy wcześniej nie potwierdzili chęci zachowania 15 GB w OneDrive będą musieli zadowolić się miejscem na dane o rozmiarach 5 GB.

Article

Po raz pierwszy o zmniejszeniu przestrzeni dyskowej na darmowych kontach OneDrive Microsoft zaczął informować w listopadzie ub.r.

Koncern poinformował wówczas, że według nowego regulaminu przestrzeń zostanie ograniczona do 5 GB, zniknie także bonus, który pozwalał na rozszerzenie przestrzeni dyskowej o 15 GB w zamian za włączenie w smartfonie opcji zapisywania zdjęć w OneDrive.

Zapowiedź Microsoftu spotkała się z szeroką krytyką użytkowników, którzy wyrażali swoje oburzenie w serwisach społecznościowych, wysłali też do Microsoftu petycję online podpisaną przez ponad 72 tys. osób, w której domagali się rezygnacji operatora OneDrive z planowanych ograniczeń.

W odpowiedzi Microsoft wycofał się częściowo ze swoich pierwotnych planów. Jednocześnie jednak operator OneDrive postawił warunek: aby utrzymać dotychczasowy limit danych należało do końca stycznia 2016 r. odwiedzić specjalną stronę internetową i potwierdzić na niej chęć zachowania dotychczasowej przestrzeni dyskowej. W innym wypadku limit zostanie automatycznie pomniejszony do rozmiarów 5 GB.

Teraz Microsoft poinformował, że w wypadku użytkowników, którzy nie dokonali wspomnianej wcześniej operacji rozpoczął ograniczanie miejsca na dane do 5 GB. Od 27 lipca br. wszystkie niepotwierdzone konta zostaną automatycznie zmniejszone.

Zapowiedź Microsoftu nie oznacza jednak, że dane wypełniające obecnie 15-gigabajtowe konto konkretnego użytkownika zostaną bezpowrotnie skasowane. Każdy z internautów będzie mógł w ciągu 14 dni po wspomnianej wcześniej dacie samodzielnie zmniejszyć ilość plików na swoim koncie do 5 GB. Jeśli tego nie zrobi, to jego dysk będzie pracował jedynie w trybie odczytu danych, nie będzie zaś możliwości dołożenia tam nowych plików.

Dane zostaną jednak wykasowane przez Microsoft wówczas, gdy użytkownik nie przeniesie ich do komputera w ciągu roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft zaczyna ograniczać przestrzeń na dysku OneDrive, dane nie będą kasowane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl