SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mike Cooper wiceprezes Omnicom na Europę

Mike Cooper został wiceprezesem Omnicom Media Group na Europę, a Guy Marks - szefem mediów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

 

 

od lewej: Guy Marks, Mike CooperArticle

Omnicom Media Group (OMG) mianował Guy Marksa z OMD na stanowisko dyrektora generalnego regionu EMEA, ponieważ sieć postanowiła rozdzielić kierownictwo w regionie EMEA i APAC.

Guy Marks zastąpi Mike'a Coopera, który otrzymał nowe stanowisko wiceprezesa w Omnicom Group Europe, a teraz będzie podlegał prezesowi i dyrektorowi operacyjnemu Omnicom, Darylowi Simmowi.

Marks będzie nadzorować regionalną strategię, operacje i rozwój „transformacyjnych” produktów i usług w celu wspierania agencji medialnych – OMD, PHD, Hearts & Science – oraz działu danych i analityki, Annalect.

Guy Marks dołączył do OMG w 2014 roku po tym, jak Omnicom przejął Mobile5 Media, usługę doradztwa w zakresie UX, projektowania i technologii, której był współzałożycielem. Awansował na stanowisko dyrektora generalnego OMD EMEA w 2018 roku.

Jego następca w OMD ma zostać mianowany w nadchodzących tygodniach.

Teraz Marks będzie podlegał globalnemu dyrektorowi generalnemu Omnicom Media Group Florianowi Adamskiemu.

Dla regionalnych liderów OMG oznacza to tworzenie produktów, które umożliwiają agencjom „szybką identyfikację, adaptację i reagowanie w czasie rzeczywistym na wyzwania zmieniającego się rynku konsumenckiego”.

Guy Marks jest jednym z czterech regionalnych liderów Omnicom Media Group - obok Scotta Hagedorna w Ameryce Północnej, Tony'ego Harradine'a w APAC i Juliana Porrasa w regionie LATAM.

Awans Mike'a Coopera

Guy Marks zastępuje byłego wieloletniego szefa PHD, Mike'a Coopera, który od 2019 r. jest szefem Omnicom Media Group na region EMEA i APAC. Pod okiem Coopera OMG zdobyło kilka dużych światowych budżetów, takich jak Mercedes-Benz, Diageo i Chanel.

Cooper, dyrektor założycielski OMG, będzie teraz wspierać międzynarodową strategię klienta Omnicom i będzie zaangażowany w Omnicom University, program rozwoju talentów sieci prowadzony przez Karen Van Bergen.

 

 

Dołącz do dyskusji: Mike Cooper wiceprezes Omnicom na Europę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl