SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mikołaj Syska w zarządzie wydawcy „Krytyki Politycznej”

Do zarządu Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, wydawcy m.in. „Krytyki Politycznej”, dołączył Mikołaj Syska.

Mikołaj SyskaArticle

Mikołaj Syska przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że w zarządzie Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego odpowiada za kulturę organizacyjną i spójność programową organizacji.

Jest z nią związany od 10 lat. W tym okresie kolejno zajmował się dystrybucją „Krytyki Politycznej” i  sprzedażą książek w sklepie internetowym, wnioskami grantowymi i realizacją projektów społecznych w dziale projektów, koordynacją badań w Instytucie Studiów Zaawansowanych oraz fundraisingiem od osób indywidualnych. Pisał też artykuły do wydań „Krytyki Politycznej” i jej serwisu internetowego.

Prezesem Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego od początku jego działalności w 2005 roku jest Sławomir Sierakowski. W zarządzie są również Michał Borucki (od jesieni 2010 roku), Joanna Tokarz-Haertig (od sierpnia 2017 roku) oraz Andrzej Mikołajewski (od połowy ub.r.).

Natomiast członkami komisji rewizyjnej od prawie trzech lat są Edwin Bendyk, Karolina Ochab i Beata Stasińska.

W ub.r. Stowarzyszenie im Stanisława Brzozowskiego osiągnęło wzrost przychodów o 11,7 proc. do 5,64 mln zł i spadek zysku netto ze 139,5 do 79,6 tys. zł. Przychody z działalności wydawniczej, czyli „Krytyki Politycznej” i książek, wzrosły o 5,6 proc. do 2,22 mln zł.

Organizacja otrzymała w ub.r. 2,23 mln zł grantów od Open Society Foundations, 232,7 tys. zł od Komisji Europejskiej 169,2 tys. zł od samorządów i 356,4 tys. zł darowizn od osób fizycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Syska w zarządzie wydawcy „Krytyki Politycznej”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Po co?
To ze wpuszczają juz szczawokow oznacza ze frukta zostały skonsumowane a teraz żebry. Trzeaskowski przykrecił kranik z hajsikiem jaki leciał za HGW, zagranicO tez juz nie bardzo to interesuje.
odpowiedź
User
Gramps
To ja bym tam jeszcze wsadzil swojego wnuczka - matura na karku, ale sie garnie do roboty ...
odpowiedź
User
Tintarinta
Całkiem niedawno skamleli, że ich nie stać na działanie.

A tu się okazuje, że ich stać na kolejne osoby w zespole....
odpowiedź