SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mikropożyczki częściej biorą kobiety, przeważnie na bieżące wydatki (infografika)

Z pozabankowych pożyczek gotówkowych najczęściej korzystają kobiety. Blisko połowa klientów mikropożyczek to osoby w wieku 40-60 lat, mające wykształcenie średnie - wynika z badania PBS.

Kobiety stanowią 63 proc. osób korzystających z pozabankowych pożyczek gotówkowych, 37 proc. to mężczyźni. 48 proc. klientów mikropożyczek to osoby w wieku od 40 do 60 lat, 46 proc. ma wykształcenie średnie, a połowa to konsumenci będący w związku małżeńskim.

Najczęstszy cel, na jaki zaciągane są szybkie pożyczki, to bieżące wydatki (65 proc.). 15 proc. badanych bierze je, aby spłacić rachunki, po 7 proc. w przypadku nagłej choroby oraz spłaty kredytu/regulacji zadłużenia, 5 proc. na prezenty, a 4 proc. na edukację (własną lub członka rodziny).

80 proc. respondentów twierdzi, że ma alternatywy dla szybkich pożyczek. 47 proc. wskazuje tutaj na pożyczkę od krewnych lub znajomych, 37 proc. na pożyczkę w banku, 36 proc. na debet w koncie bankowym, 29 proc. na środki z karty kredytowej, 17 proc. na zastawienie czegoś w lombardzie, a 13 proc. na sprzedanie czegoś.

Ogólnie z mikropożyczek bardzo zadowolonych jest 63 proc. ich klientów. 70 proc. wysoko ocenia informację o kosztach pożyczki, a 87 proc. - uprzejmość obsługi. Z kolei z wysokości kosztów szybkich pożyczek bardzo zadowolonych jest 30 proc., a bardzo niezadowolonych - 9 proc. zaciągających je osób.

Badanie na temat pozabankowych pożyczek gotówkowych zostało zrealizowane przez PBS w grudniu 2012 r. Przeprowadzono 1020 wywiadów telefonicznych z klientami firm SMS Kredyt, Ferratum, OK Money, Axcess Financial oraz MoneyNow. W bazach znajdowali się klienci, którzy skorzystali z mikropożyczek w okresie od początku czerwca do końca listopada 2012 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikropożyczki częściej biorą kobiety, przeważnie na bieżące wydatki (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl