SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Miłosz Szulc nowym prezesem spółki PL24 kupionej przez Polska Press

Członek zarządu Polska Press Grupy, Miłosz Szulc, został nowym prezesem spółki kupionej przez wydawcę – PL24. W jej ramach funkcjonować będzie najprawdopodobniej zapowiadany portal horyzontalny Polska Press.

Miłosz Szulc, fot. materiały prasowe Article

Spółka w marcu komunikowała już fakt zakupu 100 procent udziałów PL24, założonej w drugiej połowie lutego br. przez Tomasza Zaleskiego. Kapitał zakładowy firmy to 5 tys. zł, Zaleski był jedynym członkiem jej zarządu. Kilka dni po przejęciu w uzasadnieniu uchwały o wyznaczeniu stałego wynagrodzenia dla członków zarządu PL24 stwierdzono, że celem spółki jest „zbudowanie nowego, horyzontalnego, ogólnopolskiego portalu internetowego”.

Portal ten ma wspierać „kierunki zawarte w Strategii 2030 Grupy Orlen” i realizowane przez nią inwestycje, edukując klientów, inwestorów i interesariuszy, wyjaśniając im najczęściej pojawiające się wątpliwości. Dodatkowo portal może wspierać ogólnopolskie akcje.

Teraz w KRS nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa PL24: Tomasza Zaleskiego zastąpił członek zarządu Polska Press, Miłosz Szulc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Szulc ma z górą 20 lat doświadczenia w zarządzaniu, ekonomii i finansach oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Od 2008 roku pełnił funkcje dyrektorów ekonomicznych i finansowych oraz zasiadał w zarządach spółek działających na rynku polskim oraz światowym. Od 2018 roku do listopada 2020 roku był prezesem zarządu Ruchu, w tym czasie przeprowadzając postępowanie restrukturyzacyjne spółki. W listopadzie 2020 roku właścicielem Ruchu został koncern PKN Orlen.  Od czerwca 2021 roku zasiada w zarządzie Polska Press.

W ub.r. wydawnictwo Polska Press osiągnęło niewielki wzrost przychodów, do 318 mln zł, natomiast liczba jego pracowników zmalała do 1 827. Z kolei w 2020 roku firma zanotowała 317,4 mln zł przychodów w ujęciu skonsolidowanym, a 314 mln zł w ujęciu jednostkowym (bez spółek zależnych, m.in. wydającej „Nową Trybunę Opolską” firmy Pro Media, w której Polska Press ma 53 proc. udziałów).

Dołącz do dyskusji: Miłosz Szulc nowym prezesem spółki PL24 kupionej przez Polska Press

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl