SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Cejrowski na razie nie wrócił do „Minęła 20” w TVP Info. „Obiecali”

W pierwszym w tym roku czwartkowym wydaniu „Minęła 20” w TVP Info nie pojawił się Wojciech Cejrowski. Miał wrócić do programu w styczniu, po tym jak na początku grudnia br. telewizja publiczna zawiesiła z nim współpracę. - Obiecali - skomentował to krótko Cejrowski

Na początku grudnia 2018 roku odwołano cotygodniowy wywiad z Wojciechem Cejrowskim w „Minęła 20” w TVP Info. Publicysta i podróżnik przekazał, że o zawieszeniu z nim współpracy dowiedział się od prowadzącego program, Michała Rachonia. Decyzja ta miała obowiązywać do końca ub.r. Jednak 3 stycznia, w pierwszym czwartkowym wydaniu programu nadal Cejrowski nie pojawił się na antenie.

Decyzję o zawieszeniu współpracy z dziennikarzem podjął prezes TVP Jacek Kurski, który uzasadnił, że powodem jego tymczasowej nieobecności w programie było spalenie przez publicysty flagi Unii Europejskiej w czasie wywiadu, emitowanego w połowie listopada. Ten fragment został wycięty z rozmowy pokazanej w TVP Info, natomiast Cejrowski opublikował całe nagranie na swoim kanale youtube’owym.

- Ta sytuacja naruszała standard telewizji publicznej, polską rację stanu i była całkowicie niepotrzebna. Jako prezes TVP nie pozwolę by telewizja wpisywała się w zachowania, które mają znamiona antypolskiej prowokacji - skomentował Kurski, oceniając, że spalenie unijnej flagi na antenie TVP Info byłoby „marzeniem wrogów naszej ojczyzny” mówiących o zagrożeniu polexitem.

Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podkreślał z kolei, że TVP nie zerwała wtedy umowy z Cejrowskim.

- Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu – wyjaśnił.

Natomiast szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w rozmowie z nami powiedział, że „prezes TVP poinformował go, że chwilowe zawieszenie udziału pana Cejrowskiego w jednym z programów telewizyjnych wynikało z incydentu spalenia flagi UE, który został wyemitowany przez pana Cejrowskiego na YouTube z sugestią, że to fragment audycji TVP”.

W mediach zaznaczał także, że publicysta i podróżnik powróci na antenę telewizji publicznej w styczniu 2019 roku.

Cejrowski: „Obiecali”

Wojciech Cejrowski w czwartek po południu przypomniał nasz archiwalny artykuł i dodał: - Obiecali. #Askoroczwartek – tym samym nawiązując do tego, że pierwszy odcinek z jego udziałem powinien zostać wyemitowany 3 stycznia br.

Na wpis Cejrowskiego odpowiedziała Barbara Piela, która do czwartkowych wydań „Minęła 20” od jakiegoś czasu przygotowuje animacje z udziałem figurek jej autorstwa tzw. Plastusiów, przedstawiających w większości polityków.

- No to mam dzisiaj dwie niewiadome! Wyliczanka: Będziemy Nie będzie nas Będziemy Nie będzie nas – zażartowała.

„Plastusie” Pieli zostały jednak zaprezentowane na antenie - w czwartkowym wydaniu w jej animacji pojawił się m.in. Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Spytaliśmy prowadzącego program Michała Rachonia, oraz szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego, dlaczego Wojciech Cejrowski był nadal nieobecny w „Minęła 20”. Na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Średni dobowy udział TVP Info w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku względem poprzedniego roku zmalał o 10,44 proc. i wyniósł 3,43 proc.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Cejrowski na razie nie wrócił do „Minęła 20” w TVP Info. „Obiecali”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Al
Cejrowski to Bicz Boży na lemingow i innych targowiczan. Na pewno wróci, a jak nie to odejdzie discoKurski.
odpowiedź
User
bobal
Hahah jeszcze pare tygodni temu na wm cejrowski to tamto owamto a jak go nie ma juz lament byke tylko dowalic tvp zenada ps. Czytajcie to szybko bo cenzura zaraz wkroczy i kolejny raz usunie post
odpowiedź
User
Sprawa
Kto to jest ten cały Cejrowski? Czy to ten gość, który u mnie we wsi miał spotkania, na które wstęp kosztował 35 zeta od głowy i na afiszach przedstawiali go jako tzw. podróżnika?!
odpowiedź