SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MinGosp: Produkcja będzie rosła po 10 proc. w II i III, PKB - o 4,2 proc. w I kw.

Po wzroście o 10,3% r/r w styczniu, produkcja przemysłowa powinna zwiększać się także o ok. 10% w kolejnych dwóch miesiącach, zaś tempo wzrostu PKB może w I kw. tego roku przekroczyć 4,2% r/r, uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki.

MinGosp: Produkcja będzie rosła po 10 proc. w II i III, PKB - o 4,2 proc. w I kw.

"Zdaniem analityków MG dobre wyniki sektorów przemysłowego i budowlanego w pierwszym miesiącu bieżącego roku, skłaniają do optymistycznej oceny wzrostu gospodarczego w I kwartale 2011 r. Eksperci MG oceniają, że w kolejnych miesiącach tempo wzrostu produkcji przemysłowej będzie zbliżone do 10%. Tempo wzrostu PKB powinno przekroczyć w pierwszym kwartale 2011 r. poziom 4,2%" - napisali analitycy w komentarzu do danych GUS.

W piątek Główny Urząd Statystyczny podał, że produkcja sprzedana przemysłu zmniejszyła się o 6,4% m/m w styczniu, zaś w ujęciu rocznym wzrosła o 10,3%. Resort podał, że wyniki te były zbliżone do prognozy jego analityków.

Wzrost gospodarczy wyniósł w III kw. 4,2% r/r, zaś w całym 2010 roku - 3,8%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MinGosp: Produkcja będzie rosła po 10 proc. w II i III, PKB - o 4,2 proc. w I kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl