SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Euvic Effect będzie pracować dla resortu kultury za 75 groszy

Agencja Euvic Effect wygrała przetarg Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczący pośrednictwa w publikacji materiałów ministerstwa w ogólnopolskich i regionalnych tytułach prasowych. Zaproponowała wynagrodzenie w wysokości 0,75 zł - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego / fot. akpaArticle

Przetarg dotyczył usługi pośrednictwa wydawniczego polegającego na publikacji materiałów dostarczanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w tytułach o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym.

Chodzi o publikację 75 artykułów (25 w dziennikach ogólnopolskich, 25 w tygodnikach ogólnopolskich oraz 25 w dziennikach regionalnych). Resort chce, by publikacje ukazały się w takich tytułach, jak Fakt, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Super Express, Nasz Dziennik, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska, tygodnik Sieci, Newsweek Polska, Do Rzeczy, Tygodnik Powszechny, Polityka, Wprost, Gość Niedzielny, Głos Wielkopolski, Gazeta Pomorska, Dziennik Zachodni, Express Ilustrowany, Gazeta Lubelska, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy: Agencja Reklamowa dsk, Biuro Reklamy Gazet Lokalnych, Leo Media i Euvic Effect.

Na realizację zamówienia resort przeznaczy 2 mln zł. Kwota ta obejmuje opłatę za pośrednictwo dla wybranej firmy oraz koszt publikacji tych 75 artykułów zleconych przez MKiDN.

W złożonych ofertach uczestnicy przetargu mieli podać cenę oferty, która jest - jak wyjaśnia resort - ceną za usługę pośrednictwa (tzw. opłata transakcyjna). Agencja dsk zaproponowała kwotę 4,6 tys. zł, Biuro Reklamy Gazet Lokalnych - 26,1 tys. zł, Leo Media - 87,5 tys. zł, a Euvic Effect - 0,75 zł.

O wyborze zwycięskiej agencji decydowała wyłącznie cena. Resort do współpracy wybrał agencję Euvic Effect z wynagrodzeniem w kwocie 0,75 zł.

Dołącz do dyskusji: Euvic Effect będzie pracować dla resortu kultury za 75 groszy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Snoop
WTF?
odpowiedź
User
Gal Anonim
Och, czyli realnie 200-300 tys. marży. Kickbacki to patologia.
odpowiedź
User
i tak i nie
a gdzie "rażąco niska cena"?
kolejny temat dla NIK
odpowiedź